آربیتروم Arbitrum | ARB

USDT

تومان

بازار جهانی

معرفی ارز
درصد تغییرات روز گذشته
قیمت جهانی USDT

اطلاعات بازار سالاریکس

قیمت خرید از ما تومان
قیمت فروش به ما تومان
قیمت به دلار USDT
تومان
خرید کنید

قیمت آربیتروم

قیمت آربیتروم: همان‌طور که می‌دانید، اتریوم یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های ارز دیجیتال بوده که با امکان توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) و کاربردهای بسیار زیاد دیگر، محبوبیت بی‌نظیری در بین علاقه‌مندان به حوزه کریپتوکارنسی‌ها پیدا کرده است؛

البته این موضوع باعث شده تا به دلیل ازدحام شبکه، کارمزد تراکنش‌ها یا همان گس فی در شبکه اتریوم افزایش یابد؛ از این رو شبکه آربیتروم (Arbitrum)، با هدف حل این مشکلات، به عنوان موفق‌ترین رول‌آپ فعلی اتریوم راه‌اندازی شد؛ در واقع رول‌آپ، روشی است که با آن تراکنش‌های ارز دیجیتال در بیرون از بلاک چین اصلی اتریوم انجام می‌شود.

شبکه آربیتروم خدمات مهمی همچون هزینه پایین تراکنش، امنیت بالا و مقیاس‌پذیری را برای کاربران به همراه داشته است. اکنون این سؤالات مطرح می‌شود که ارز آربیتروم چیست؟ آیا امکان فروش و خرید آربیتروم در صرافی‌ها وجود دارد؟ در متن پیش رو به این سؤالات به طور کامل پاسخ داده و شما را با توکن بومی شبکه و ویژگی‌های آن آشنا می‌کنیم.

ارز دیجیتال آربیتروم چیست

خرید آربیتروم

اگر به دنبال سرمایه‌گذاری و خرید آربیتروم هستید، بهتر است در ابتدا بیشتر با این پروژه آشنا شوید.

پروژه آربیتروم یک راهکار لایه دو اتریوم است. لایه دوم یک شبکه موازی با بلاکچین اتریوم است. تراکنش ها ابتدا به روش خاصی در لایه دو پردازش می شوند. و پس از فشرده شدن، به لایه یک ارسال می شوند. این امر باعث خلوت شدن و لایه اصلی و افزایش سرعت و کاهش هزینه تراکنش های شبکه اتریوم می شود.

آربیتروم در این روش از فن آوری خاصی موسوم به رول‌آپ آپتیمیستیک (optimistic rollups) استفاده می‌کند.

در بلاک‌چین‌های مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام مانند اتریوم، کاربران با وثیقه گذاشتن ارزهای دیجیتال در تایید تراکنش‌ها شرکت می‌کنند. به هر کاربر که در تایید تراکنش ها مشارکت می کند، اعتبارسنج یا ولیدیتور گفته می‌شود.

در حقیقت تا زمانی که یک ولیدیتور (Validator) در شبکه فعالیت می‌کند، از صحت تراکنش‌ها اطمینان حاصل می‌شود. و به طور کلی در چنین راهکار‌هایی اساس بر صادق بودن اعتبارسنج‌ها خواهد بود؛ مگر اینکه خلاف آن اثبات شود.

پیش بینی قیمت آربیتروم

قیمت آربیتروم: همانطور که گفتیم این پروژه برای کاهش هزینه‌ها، تراکنش‌ها را به‌صورت برون زنجیره‌ای (خارج از شبکه اصلی) اجرا خواهد کرد؛ البته داده‌های مرتبط با تراکنش‌ها را در لایه یک یا همان شبکه اتریوم ذخیره می‌کند؛ بنابراین کاربران ( نود‌ها ) می‌توانند با مشاهده نتایج روند، از درستی آن مطمئن شوند.

تعریف بالا توضیح ساده برای فن آوری آپتیمیستیک است. به بیان دیگر، پروتکل آربیتروم به عنوان یک رول‌آپ (Rollup) شناخته شده و با کمک الگوی اثبات اعتبار با نام zk-SNARK یا همان رول‌آپ اپتیمیستیک، تراکنش‌ها را تجمیع می‌کند.

سپس با به‌کارگیری روش‌های فنی فشرده‌سازی، علاوه بر افزایش سرعت پردازش، کارمزد‌ها را کاهش می‌دهد.

در واقع در شبکه لایه دومی Arbitrum در صورتی که فعالیت نود یا گره (منظور همان کاربری است که نرم‌افزار بلاک چین را روی سیستم خود نصب کرده است.) صادقانه نبوده و امکان تقلب وجود داشته باشد، فرایند اثبات محاسبات انجام نمی‌شود.

در حقیقت در الگوی Zk-SNARK کاربران قادرند، بدون نیاز به تعامل با اثبات‌کننده و تأیید‌کننده اطلاعات، ثابت کنند که اطلاعات تراکنش درست است.

ارز اربیتروم

ساختار و تکنولوژی آربیتروم چگونه است؟

به طور کلی فناوری آربیتروم بر مبنای چهار نقش اصلی استوار است. تأییدکننده، کلید، ماشین مجازی و مدیر، چهار نقش مهم در این پلتفرم هستند. هر کدام از این چهار نقش دارای وظایف جدا گانه ای هستند.

بد نیست برای درک بهتر در ادامه به صورت مختصر توضیحی در این رابطه داشته باشیم.

تأییدکننده (Verifier)

تأییدکننده‌ها به عنوان یک گروه نظارتی شناخته می‌شوند. این افراد اعتبار تراکنش‌ها را بررسی کرده و تراکنش‌هایی که تأیید می‌شوند را منتشر خواهند کرد.

کلید (Key)

قیمت آربیتروم: در ساختار شبکه آربیتروم، کلید، عضوی از اکوسیستم است. یکی از وظایف آن اثبات مالکیت دارایی ها است. همچنین به بررسی پیشنهاد تراکنش‌ها کمک می‌کند. هش یک کلید عمومی است، و به عنوان علامت شناسایی این نقش در نظر گرفته می‌شود.

ماشین مجازی (VM)

ماشین مجازی یا VMشرکت‌کننده‌ای مجازی در اکوسیستم آربیتروم است که کد و داده‌های موردنیاز را برای تعریف عملیات ماشین مجازی، در اختیار دارد.

مدیر (Manager)

مدیر در اکوسیستم Arbitrum، شخصی است که بر روند پیشرفت ماشین مجازی نظارت می‌کند. همچنین از عملکرد دقیق و بدون نقص ماشین مجازی، مطمئن می‌شود.

تکنولوژی آربیتروم

فروش و خرید آربیتروم

تاریخچه اکوسیستم آربیتروم چیست؟

در ۳۱ آگوست سال ۲۰۲۱ شرکت آفچین لبز Offchain Labs که به عنوان توسعه‌دهنده شبکه آربیتروم شناخته می‌شود، شبکه اصلی Arbitrum One را راه‌اندازی کرد.

همچنین این کمپانی در دوره سرمایه‌گذاری سری B، موفق به جذب ۱۲۰ میلیون دلار سرمایه به رهبری Lightspeed Venture Partners شد که به رشد ارزش شرکت تا حدود ۱٫۲ میلیارد دلار کمک کرد.

کامپند، کوین بیس ونچورز، Pantera و بلاک‌نِیشن از دیگر سرمایه‌گذاران معروف این پروژه محسوب می‌شوند.

خرید و فروش ارز دیجیتال آربیتروم

اگر قصد سرمایه‌گذاری و خرید آربیتروم را داشته باشید، شاید برایتان جالب باشد که با اعضای تیم توسعه‌دهنده این پلتفرم نیز آشنا شوید.

قیمت آربیتروم: همانطور که پیش تر گفتیم، اکوسیستم لایه دو آربیتروم توسط شرکت آفچین لبز راه اندازی شد. و سه استاد و دانشجویان دکترای علوم کامپیوتر دانشگاه پرینستون به نام‌های اد فلتن، استیون گلدفدر و هری کالودنر نیز سازندگان آن هستند.

هم‌بنیان‌گذار و دانشمند ارشد این پروژه اد فلتن (Ed Felten)، نام دارد که استاد دانشگاه پرینستون هم هست. او عضو بنیاد ملی مهندسی ایالات متحده نیز است. همچنین به مدت 2 سال به عنوان جانشین تکنولوژی در دولت آمریکا مشغول فعالیت بوده است.

مدیر ارشد اجرایی آفچین لبز، استیون گلدفدر (Steven Goldfeder) است. این فرد دکترای علوم کامپیوتر خود را در حوزه رمزنگاری و ارز‌های دیجیتال از پرینستون دریافت کرد.

در نهایت مدیر ارشد تکنولوژی شرکت نیز هری کالودنر (Harry Kalodner) بوده که فعالیت‌های موفقی بر روی اقتصاد و ارز‌های دیجیتال داشته است.

تحلیل ارز آربیتروم

هدف راه‌اندازی پروژه آربیتروم چیست؟

به طور کلی هدف اصلی از راه‌اندازی رول‌آپ‌هایی همچون شبکه آربیتروم، حل مشکل مقیاس‌پذیری بلاک چین اتریوم است. در حقیقت افزایش رو به رشد تقاضا در اتریوم، منجر به افزایش هزینه تراکنش‌های این شبکه در چندین سال اخیر شده است. از همین رو ارز آربیتروم با ارائه راهکار‌های منطقی به عنوان پروتکل لایه دو، باعث افزایش ظرفیت شبکه و حل چنین مشکلاتی شده است.

به هر حال خلاصه اهداف Arbitrum را می‌توان موارد زیر دانست:

  • ایجاد امنیت کامل در شبکه بدون نیاز به اعتماد به تمامی اعتبارسنج‌ها، بدین معنا که اگر تنها یک نود اعتبارسنج در لایه دو صادقانه انجام وظیفه کند، می‌توان از امنیت نتایج مطمئن بود.
  • اکوسیستم آربیتروم با انجام محاسبات و ذخیره‌سازی اطلاعات در خارج از زنجیره اتریوم، باعث افزایش نرخ تراکنش می‌شود.
  • با توجه به سازگاری کامل با EVM اتریوم، قرارداد‌های هوشمند و تراکنش‌ها، بدون هیچ‌گونه تغییری، در شبکه آربیتروم اجرا می‌شوند.
  • طراحی معماری و ساختار شبکه Arbitrum به گونه‌ای انجام شده که باعث کاهش هزینه تراکنش می‌شود و کاربران هزینه حداقلی بابت انجام تراکنش‌های خود بر روی این پلتفرم پرداخت می‌کنند.

در نهایت تحقق بدون نقص این اهداف می‌تواند در تحلیل ارز arb و همین‌طور پیش‌ بینی قیمت آربیتروم تأثیرگذار باشد. به همین دلیل اگر قصد فروش و خرید آربیتروم را دارید، بهتر است بیشتر به این موضوع توجه داشته باشید.

بنیان‌گذاران شبکه آربیتروم

قیمت لحظه ای آربیتروم

توکن اصلی اکوسیستم آربیتروم با نماد ARB شناخته می‌شود. این رمزارز یک توکن ERC-20 حاکمیتی بر بستر اتریوم است. ارز دیجیتا آربیتروم در میان کاربران بسیار پر طرفدار است.

تعداد کل عرضه توکن ARB، بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط تیم توسعه‌دهنده، ده میلیارد واحد است. که تورم سالانه آن نیز حدود 2 درصد به نظر می‌رسد.

ایردراپ (توزیع توکن) آربیتروم در تاریخ ۲۳ مارس ۲۰۲۳، انجام شد. و سپس توکن ARB در بسیاری از صرافی‌های بزرگ خارجی و داخلی لیست شد. از همین رو امکان فروش و خرید آربیتروم نیز برای شما وجود دارد.

قیمت آربیتروم: قیمت ارز آربیتروم در زمان نگارش این متن در حدود 0.7985 دلار است و آربیتروم توکن در جایگاه  40 بازار  ارزهای دیجیتال قرار دارد. قیمت ارز آربیتروم با محاسبه تتر 49.600 تومان معادل 40.900 تومان است.

صرافی آنلاین سالاریکس نیز همگام با بازار های جهانی ارز دیجیتال آربیتروم را ابتدای فروردین 1402 لیست کرد.

قیمت ارز arb

شبکه آربیتروم (Arbitrum) برای حل مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم از رول‌آپ‌های آپتیمیستیک استفاده می‌کند. به همین دلیل به راحتی هزاران تراکنش در ثانیه با کارمزد بسیار پایین و سرعت زیاد پردازش می‌شود، در عین حال از امنیت بلاک چین اتریوم نیز بهره‌مند است.

برای فروش و خرید آربیتروم، این شبکه ویژگی‌هایی دارد که عبارت‌اند از:

  • آربیتروم مقیاس‌پذیری بالاتری نسبت به شبکه اتریوم دارد.
  • این اکوسیستم از استاندارد‌های حفظ حریم خصوصی برخوردار است.
  • شبکه آربیتروم هزینه‌های بالای تراکنش همچون اتریوم را ندارد.
  • برای حفظ امنیت، از خصوصیات پلتفرم اتریوم استفاده می‌کند.
  • سرعت پردازش تراکنش بسیار بالاتری در مقایسه با اتریوم دارد.
  • توسعه‌دهندگان امکان راه‌اندازی برنامه‌های خود را با زبان‌های برنامه‌نویسی محبوبی همچون Rust و C++ بر روی شبکه دارند.

قیمت آربیتروم: در نهایت به این نکته توجه داشته باشید که پلتفرم آربیتروم از تراکنش‌ها و قرارداد‌های ماشین مجازی اتریوم پشتیبانی کرده و امکان اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز اتریومی را بدون تغییر دارد.

از طرفی این شبکه به صورت غیرمتمرکز فعالیت کرده و توسط هیچ نهاد مرکزی کنترل نمی‌شود. از این رو نود‌های اعتبارسنج در اکوسیستم Arbitrum با استیک کردن (نگهداری دارایی‌ها در یک کیف پول ارز دیجیتال یا یک پلتفرم مشخص به‌منظور کسب درآمد و تأمین امنیت) توکن‌های ARB می‌توانند در اc ایمن کردن شبکه پاداش دریافت کنند.

توجه به این ویژگی‌ها می‌تواند به شما برای خرید و فروش ارز دیجیتال آربیتروم کمک کند.

ارز دیجیتال آربیتروم

قیمت ارز آربیتروم

شبکه آربیتروم (Arbitrum)، اولین پروژه یا رول‌آپی نیست که برای رفع مشکلات مقیاس‌پذیری بلاک چین اتریوم راه‌اندازی شده است. اما این پلتفرم قابلیت‌ها و امکاناتی دارد که آن را نسبت به رقبای خود منحصر به فرد می‌کند.

قیمت آربیتروم: در حقیقت سازگاری و مطابقت آربیتروم با ماشین مجازی اتریوم (EVM) یکی از امکانات بی‌نظیر این شبکه برای توسعه‌دهندگان است. چرا که آن‌ها را از زبان برنامه‌نویسی جدیدی برای گسترش برنامه‌های غیرمتمرکز خود بی‌نیاز می‌کند.

وجه تمایز دیگر شبکه Arbitrum را می‌توان تیم توسعه‌دهنده قوی پروژه دانست. در واقع این گروه همواره در تلاش هستند تا مشکلات و ضعف‌های شبکه را به سرعت شناسایی کرده و آن‌ها را برطرف کنند.

با ویژگی‌ها و اهدافی که پیش‌تر از آربیتروم بیان کردیم و مواردی که در این بخش به آن پرداختیم، می‌توان گفت این اکوسیستم نقش مهمی را در دنیای کریپتوکارنسی‌ها بر عهده دارد که بهتر است در زمان تحلیل و خرید آربیتروم به آن دقت داشته باشید.

قیمت arb

نحوه خرید آربیتروم در ایران چگونه است؟

ارز آربیتروم با توکن اختصاصی خود یعنی ARB در بسیاری از صرافی‌های بین‌المللی معروف دنیا همچون بایننس، بای بیت، کوکوین و… فهرست شده است.

از این رو اگر قصد خرید آربیتروم را دارید، می‌توانید در این صرافی‌های متمرکز ثبت‌نام کرده و با بررسی قیمت arb به میزان موردنظرتان اقدام به خرید ارز آربیتروم کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که به دلیل تحریم کشور ایران، برای کار با چنین صرافی‌هایی مجبور به استفاده از نرم‌افزار‌های تغییر IP هستید. همچنین مجبور هستید مراحل احراز هویت را با مدارک غیرایرانی انجام دهید.

قیمت آربیتروم: یک راه ساده‌تر برای فروش و خرید آربیتروم مبادله این توکن در صرافی‌های ایرانی معتبر است. در حقیقت بدون ترس از مسدود شدن حسابتان، به راحتی می‌توانید در یکی از صرافی‌های متمرکز داخل کشور ثبت‌نام کنید و مراحل احراز هویت را با مدارک خودتان انجام دهید.

سپس با بررسی قیمت خرید arb و تحلیل ارز آربیتروم به هر میزان که می‌خواهید اقدام به سرمایه‌گذاری کنید. شما می توانید ارز دیجیتال آربیتروم را با کارت های عضو شتاب به راحتی از صرافی آنلاین سالاریکس بخرید. صرافی سالاریکس جزو معدود صرافی هایی در ایران است که قیمت ارز دیجیتال آربیتروم را مطابق با بازارهای جهانی به شما ارائه می دهد.

ویژگی های آربیتروم

خرید arb

کدام کیف پول‌ها برای نگهداری توکن‌های ARB مناسب‌تر هستند؟

حال که با نحوه فروش و خرید آربیتروم آشنا شدید، این سؤال مطرح می‌شود که مناسب‌ترین والت‌ها برای نگهداری ARB کدام‌اند؟ در پاسخ باید گفت که بسیاری از کیف پول‌های مطرح دنیا از شبکه آربیتروم پشتیبانی می‌کنند.

اگر به دنبال کیف پول‌های نرم‌افزاری هستید، بهتر است والت‌هایی همچون متامسک، تراست والت،سیف پل را در نظر بگیرید. همچنین از میان کیف پول‌های سخت‌افزاری، لجر و سیف پل را می‌توانید انتخاب کنید.

در نهایت تصمیم با شماست، از این رو تلاش کنید با توجه به نوع سرمایه‌گذاری‌تان، یعنی خرید آربیتروم برای بلندمدت یا کوتاه‌مدت، از بهترین و ایمن‌ترین کیف پول استفاده کنید.

همچنین با افتتاح حساب در صرافی ایرانی سالاریکس بابت هر ارزهای دیجیتال موجود در صرلفی یک کیف پول در اختیار شما قرار می گیرد که بعد از خرید آربیتروم به صورت خودکار و ارز دیجیتال آربیتروم در این کیف پول ذخیره می‌شود.

قیمت خرید arb

همان‌طور که اشاره کردیم، شروع عرضه توکن آربیتروم (ARB)، از تاریخ ۲۳ مارس بود که به سرعت در صرافی‌های مختلف نیز لیست شد. قیمت توکن آربیتروم در ابتدا حدود 1.2 دلار بود و در ادامه نوساناتی را در بازه ۱. ۱ تا 1.5دلار تجربه کرد.

قیمت آربیتروم: طبق تحلیل کارشناسان این حوزه با توجه به روند بازار رمزارز‌ها، این احتمال وجود دارد که تا پایان سال 2023 ارز آربیتروم قیمت 2.28دلار را شاهد باشد. از طرفی متوسط قیمت ارز آربیتروم در این سال حدود 1.9دلار پیش‌بینی شده است.

شما می توانید در همین صفحه قیمت لحظه‌ ای آربیتروم را مشاهده کنید. و یا برای بررسی قیمت ارز آربیتروم به سایت کوین مارکت کپ سری بزنید. و برای تحلیل آربیتروم از اطلاعا کمک بگیرید.

در ابتدای این همین صفحه قیمت ارز arb به تومان وجود دارد و نمودار تحلیل تکنیکال arb قابل مشاهده است و میتوانید قبل از تصمیم‌گیری در مورد خرید آربیتروم این اطلاعات را مشاهده کنید.

تحلیل ارز دیجیتال آربیتروم

تحلیل ارز arb

قیمت آربیتروم: در پروتکل‌های لایه دومی، برای شناسایی تقلب باید حداقل یک نود، عملکرد صادقانه‌ای داشته باشد. به همین دلیل می‌توان گفت دقت ارزیابی روند انجام تراکنش‌ها در چنین پلتفرم‌هایی بسیار کمتر از شبکه اصلی خواهد بود.

از طرفی دوره خروج 7 روزه سرمایه از شبکه، مهم‌ترین چالش آربیتروم خواهد بود. در این حالت کاربران برای نقدکردن و خارج‌کردن دارایی خود از پروتکل Arbitrum باید به مدت 7 روز صبر کنند. از این رو نوسانات بازار، تقلب و بسیاری از موارد دیگر در این چند روز بر ارزش سرمایه آن تأثیرگذار است.

از طرفی برخی از کارشناسان بر این باورند که گسترش امکانات اتریوم 2 و به‌کارگیری راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری، می‌تواند تهدیدی برای راهکار‌های لایه دومی باشد. به این نکته توجه داشته باشید که از نگاهی دیگر می‌توان اتریوم 2 را از نظر فنی بستری مناسب‌تر برای کمک به پروتکل‌های لایه دومی برای ایجاد عملکرد بهتر دانست.

از همین رو می‌توان در آینده شاهد افزایش فعالیت‌های پروتکل‌های موفقی همچون آربیتروم بود؛ البته هنوز باید دید که پویایی بازار آربیتروم چگونه خواهد بود.

همیشه به سرمایه‌گذاران توصیه می‌شود که در مورد هر دارایی که می‌خواهند در آن سرمایه‌گذاری کنند، همچون خرید آربیتروم به طور کامل تحقیق کنند.

تحلیل تکنیکال arb

همان‌طور که گفتیم، هزینه‌های زیاد تراکنش‌های اتریوم به همراه تراکم بالای آن، مشکل مقیاس‌پذیری را برای این پروژه به همراه داشته است.

به همین دلیل شبکه آربیتروم برای حل این مشکل به عنوان یک رول آپ موفق وارد عمل شد. و فرآیند انجام تراکنش ها را از پلتفرم اصلی خارج کرد، و با انجام تراکنش ها در لایه دوم، باعث افزایش سرعت شبکه اصلی شد.

رشد اکوسیستم آربیتروم نشان می دهد، میزان پول بیشتری در اکو سیستم آربیتروم، در مقایسه با بقیه پروژه های لایه دوم اتریوم، قفل شده است. و این میزان افزایشی است.

از طرفی پروتکل‌های بسیاری همچون MAGIC، VELA، GMX و RDNT شبکه لایه دومی آربیتروم را برای فعالیت انتخاب کرده‌اند که می‌توان آینده خوش‌بینانه‌ای را برای آن در نظر گرفت.

در مطلبی که مطالعه کردید، زیر و بم شبکه ارز آربیتروم را برای شما بیان کردیم.

همچنین در مورد توکن بومی آن یعنی ARB مطالبی را در اختیارتان قرار دادیم؛ مطالبی که در این مقاله ذکر شد، پیشنهاد خرید و فروش و سرمایه گذاری نیست.

قیمت آربیتروم: در واقع به دلیل عدم‌قطعیت و نوسانات بازار کریپتو، قبل از سرمایه‌گذاری و خرید آربیتروم، تحلیل تکنیکال arb را بررسی کرده و تحقیقات خود را به طور کامل انجام دهید.

در نهایت نیز بیش از آن چیزی که طاقت از دست دادنش را ندارید، هرگز سرمایه‌گذاری نکنید. به نظر شما تحلیل آربیتروم چگونه خواهد بود؟ آینده شبکه Arbitrum را چگونه می‌بینید؟ نظرات خودتان را در کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

خرید ارز آربیتروم

قبل از خرید ارز دیجیتال آربیتروم (ARBITROM) این راهنما را با دقت مطالعه کنید. اطلاعاتی که در ادامه در اختیار شما می‌گذاریم برای درک بهتر کارایی رمزارز آربیتروم ARB (نماد ارز دیجیتال آربیتروم) حیاتی است. پیش از خرید و فروش رمزارز آربیتروم اطلاعات خود را درباره این دارایی افزایش دهید. اطلاعات برگ برنده شما در بازار کریپو است.

قیمت آربیتروم: ما در صرافی آنلاین سالاریکس سعی داریم به گونه‌ای متفاوت شما را با ماهیت رمزارز آربیتروم آشنا کنیم. به این ترتیب می‌توانید آگاهانه روی این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید.

آربیتروم (Arbitrum) یک پلتفرم فعال در لایه دوم بلاکچین اتریوم است که توسط شرکت آف چین لبز Offchain Labs توسعه داده شده است. این پلتفرم دارای ارز دیجیتالی با نام آربیتروم است که با نماد ARB نمایش داده می شود.

هدف اصلی این پلتفرم، افزایش سرعت و کاهش هزینه‌های تراکنش‌ کاربران در لایه دوم بلاکچین اتریوم است.

آربیتروم به عنوان پلی امن بین شبکه های لایه یک و لایه دو عمل می کند.

قیمت توکن آربیتروم

آربیتروم از تکنولوژی موسوم به Rollup برای تسریع تأیید تراکنش‌ها و افزایش ظرفیت شبکه استفاده می‌کند. با استفاده از این تکنولوژی تراکنش‌ها ابتدا در لایه دو پردازش و فشرده می‌شوند و سپس به لایه یک ارسال می‌شوند، که این امر باعث افزایش سرعت و کاهش هزینه تراکنش‌ها می‌شود. همچنین، آربیتروم از تکنولوژی  (EVM) برای اجرای قراردادهای هوشمند استفاده می‌کند که باعث سازگاری آسان با برنامه‌های موجود در اتریوم می‌شود.

توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌های خود را بر روی پلتفرم آربیتروم پیاده کنند و از سرعت و کاهش هزینه‌های تراکنش‌ها بهره‌مند شوند.

در مورد تاریخچه آربیتروم، می‌توان گفت که پلتفرم در سال ۲۰۱۸ توسط یک گروه از محققان دانشگاه Princeton ایده‌پردازی شد. سپس در سال ۲۰۲۰، شرکت Offchain Labs با هدف توسعه پلتفرم آربیتروم، تأسیس شد. در ماه مه ۲۰۲۱، شبکه تست آربیتروم راه‌اندازی شد و در ماه اوت ۲۰۲۱، شرکت Offchain Labs به صورت رسمی پلتفرم آربیتروم را معرفی کرد.

نکته جالب در مورد ارز دیجیتال آربیتروم این است که پلتفرم آن توانست رکورد تعداد تراکنش‌های روزانه بلاکچین اتریوم را بشکند. در آوریل ۲۰۲۱، تعداد تراکنش‌های روزانه ارزدیجیتال آربیتروم به بیش از ۳۰۰ هزار تراکنش رسید که این رقم بیشترین تعداد تراکنش‌های روزانه ی بلاکچین اتریوم بود. این موضوع نشان می‌دهد که ارزدیجیتال آربیتروم با استفاده از تکنولوژی Rollup، توانست سرعت و کارایی بلاکچین اتریوم را بهبود ببخشد و برای کاربران و توسعه‌دهندگان جذابیت بیشتری ایجاد کنید.

شما می‌توانید با کارت‌های عضو شتاب ارز دیجیتال آربیتروم را از صرافی آنلاین سلاریکس خریداری کنید. برای خرید بیت کوین، اتریوم، تتر و دیگر ارزهای معروف بازار نگاهی به فهرست ارزهای صرافی سالاریکس بیندازید.

جدید ترین مطالب مجله

خالق بیتکوین

خالق بیتکوین

خالق بیتکوین کیست؟ آیا تا به حال نام ساتوشی ناکاموتو را به عنوان خالق رمزارز بیتکوین شنیده‌اید؟ بیتکوین اول رمزارزی بود که در جهان ساخته شد و در سال 2008 در دسترس عموم قرار گرفت. از آن سال مدت ها می گذرد اما هنوز هم کسی نمی داند که خالق بیت کوین مرد است یا […]

مشاهده
هارد فورک و سافت فورک

هارد فورک و سافت فورک

فورک ارزهای دیجیتال فورک یکی از اصطلاحات مهم در دنیای ارزهای دیجیتال است. در این مقاله به بررسی مفهوم سافت فورک و هارد فورک می پردازیم. فورک در لغت به معنی چنگال است. اما ارتباط چنگال با ارز دیجیتال چیست؟ در قدم اول باید بدانید، تغییر هر گونه اطلاعاتی در بلاکچین غیر ممکن است. بلاکچین […]

مشاهده
هش تراکنش

هش تراکنش

هش تراکنش یا TXID نام هش تراکنش یا TXID را تمامی افرادی که در بازار کریپتو فعال هستند حتما شنیده‌اند. برای افرادی که نقل و انتقال ارزهای دیجیتال را انجام می‌دهند، دانستن اینکه هش تراکنش یا TXID چیست بسیار ضروری است. در این مقاله از صرافی سالاریکس معنی TXID را به ساده ترین شکل برای […]

مشاهده
ایردراپ ارزهای دیجیتال

ایردراپ ارزهای دیجیتال

ایردراپ ارزهای دیجیتال ایردراپ ارزهای دیجیتال به معنی هدیه رمزارز از طرف پدیدآورندگان آن رمزارز است. در این مقاله از صرافی سالاریکس در این مورد و نحوه دریافت ایردراپ توضیح خواهیم داد. همانطور که می‌دانید ارزهای دیجیتال نوعی دارایی دیجیتال هستند. پس طبیعی است که قابل معامله هستند. اما جالب است بدانید که به دست آوردن […]

مشاهده
پشتیبانی آنلاین سوالی دارید؟
پشتیبانی آنلاین

تماس از ساعت ۸:۰۰ تا ۲۰:۰۰

پشتیبانی آنلاین تماس تلفنی