صرافی آنلاین سالاریکس خرید و فروش ارزهای دیجیتال

همین حالا ثبت نام کنید

مجمع بریکس

نویسنده: | 1402-02-20 مجمع بریکس
فهرست مطالب

بریکس یک مجمع مشترک اقتصادی است که در سال 2001 تشکیل شده است و کشورهای عضو BRICS برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی هستند که افریقا در سال 2022 به آنها اضافه شده است. مجمع بریکس در سال های گذشته فعالیتی نداشته و به تازگی فعالیت خود را به صورت جدی از سرگیری کرده است که در حال سرمایه گذاری و انتقال ذخیره ارزی خود از دلار به ارزهای مشترک کشورهای مجمع هستند که با هدف کنار گذاشتن رقیب دیرینه خود یعنی دلار امریکا انجام می شود و استراتژی آنها عدم استفاده و دفاع، از دلار و یورو است.

 این اقدامات شاید در بلند مدت تاثیر گذار باشد، اما به دور از انتظار است که به بتوانند به زودی باعث جایگزینی مطمعن و امن برای مبادلات تجاری نظامی و سیاسی خود و هم پیمانانشان پیدا کنند و فقط باعث تحریک بازارهای بین المللی می شود.

دلار آمریکا بیش از 50 درصد معاملات بازارهای جهانی را تشکیل می دهد و علاوه بر آن در 80 درصد از معاملات بازارهای فارکس هم دخیل است.

یکی از دلایلی که اکثر کشور ها دیگر مایل به استفاده از دلار نیستند این است که ایالات متحده با چاپ دلارهای بدون پشتوانه به کشورهای دیگر در سراسر جهان آسیب می زند و باعث صدمه دیدن اقتصاد آنها می شود.
برای اینکه کشورهای BRICS بتوانند جایگزینی برای دلار پیدا کنند باید به سطح نقدینگی ذخایر دلاری آمریکا و متحدانش برسند که باتوجه به نظر کارشناسان در حال حاضر بیشتر شبیه یک شوخی است …

ارزهای دیجیتال نامی آشنا در دنیای امروز هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رمز ارز ها در دسترس تر از همیشه

خرید و فروش اتریوم و بیش از 100 رمز ارز دیگر در صرافی سالاریکس

آخرین مطالب

اپلیکیشن صرافی سالاریکس

بازار همراه شماست

دسته بندی ها

پشتیبانی آنلاین سوالی دارید؟
پشتیبانی آنلاین

تماس از ساعت ۸:۰۰ تا ۲۰:۰۰

پشتیبانی آنلاین تماس تلفنی