پالیگان Polygon | MATIC

USDT

تومان

بازار جهانی

معرفی ارز
درصد تغییرات روز گذشته
قیمت جهانی USDT

اطلاعات بازار سالاریکس

قیمت خرید از ما تومان
قیمت فروش به ما تومان
قیمت به دلار USDT
تومان
خرید کنید

خرید پالیگان

خرید پالیگان: ارز پالیگان یک پروژه موازی با بلاکچین اتریوم است که با ایجاد یک پلتفرم حرفه ای در تلاش است مشکلات بلاکچین اتریوم را رفع کند. اینگونه به راحتی میتوانیم خرید متیک را انجام دهیم.

همانطور که می دانید حتما لازم نیست که همه ارزهای دیجیتال دارای بلاکچین اختصاصی باشند. می توانند از بلاکچین دیگر پروژه استفاده کنند و در اصطلاح بر بستر دیگر پروژه ها سوار شوند.

به عنوان مثال ارز دیجیتال بی ان بی که متعلق به صرافی بایننس است در ابتدا دارای بلاکچین اختصاصی نبود و بر بستر بلاکچین اتریوم راه اندازی شد.

این موضوع یکی از مزیت های جالب بلاکچین محسوب می شود. البته در سال های اخیر برای بلاکچین هایی مانند اتریوم دردساز شد.

خرید ارز متیک

بلاکچین قدرتمند اتریوم برای توسعه برنامه های گسترده و اجرای قرارداد های هوشمند بسیار بی نقص است. اما با جذاب شدن بازار ارزهای دیجیتال و مورد توجه قرار گرفتن شبکه اتریوم و راه اندازی پروژه های متعدد بر بستر بلاکچین اتریوم شاهد رشد تراکنش ها در این شبکه بودیم. اتریوم با مشکلاتی مانند کندی سرعت و بالا رفتن هزینه کارمزد ها یا همان گس فی تراکنش ها روبرو شد.

این مشکل باعث ایجاد دردسرهای زیادی برای کاربران شد. در نهایت به کاهش محبوبیت شبکه اتریوم  منجر شد.

ماتیک ارز

تیم توسعه دهنده ماتیک ارز دیجیتال معروف دنیای کریپتو، با ایجاد راه کارهای موثر تلاش کرد این مشکلات را بر طرف کند. همچنین تجربه بهتری را برای کاربران و توسعه دهندگان شبکه اتریوم رقم بزند.

ارز متیک با استفاده از فن آوری معماری لایه جانبی (sidechain) که به طور موازی در کنار شبکه اتریوم راه اندازی شد، ماموریت خود را در راستای رفع این مشکلات بر عهده گرفت.

تلاش های تیم توسعه دهنده ارز matic در نهایت علاوه بر رفع مشکلات شبکه اتریوم، موفق به کسب محبوبیت و افزایش قیمت ارز دیجیتال پالیگان و ارزش گذاری برای خرید پالیگان شد.

شبکه پالیگان

ارز ماتیک

ارز دیجیتال پالیگان ( قیمت متیک ) با ایجاد این لایه جانبی، تراکنش ها را خارج از بلاکچین اتریوم و زنجیره اصلی انجام می دهد که باعث کاهش حجم تراکنش ها و سرعت بخشیدن به شبکه اتریوم شده است. در نهایت این تراکنش ها جمع شده و در قالب یک تراکنش به شبکه اصلی اتریوم ارسال می شوند.

ارز دیجیتال پالیگان با استفاده از این فن آوری راه حل لایه دوم خود را برای شبکه اتریوم عملی کرد .

ارز matic با استفاده از این روش در واقع چندین تراکنش را به یک تراکنش تبدیل کرده است. به همین دلیل باعث افزایش سرعت تراکنش ها و در نتیجه کاهش هزینه کارمزد ها شده است.

کارمزد تراکنش ها در شبکه اتریوم میزان ثابتی نیست و بلکه متغییر است و با توجه به شلوغ بودن شبکه افزایش پیدا می کند.

matic ارز

ارز ماتیک (MATIC) توکن بومی شبکه پالیگان است. البته بر پایه شبکه ERC20  ساخته شده است. همچنین در شبکه پالیگان به عنوان توکن اصلی شناخته می شود.

قیمت روز پالیگان  ( قیمت متیک ) در تاریخ تنظیم این مقاله برابر با 33.480 تومان است .

متیک ارز، دیجیتال جذابی برای کاربران محسوب می شود و علت اصلی آن کاربردهای متعددی است که در شبکه پالیگان دارد.

polygon ارز

شما می توانید برای سرمایه گذاری اقدام به خرید متیک کنید. اما کاربران به دلایل دیگری هم خرید پالیگان ( خرید متیک ) را انجام می دهند. این عوامل به صورت مستقیم در قیمت پالیگان ماتیک تاثیر دارند.

یکی از مهتمرین کاربرد ارز polygon استفاده در قرارداد های هوشمند شبکه پالیگان است.

معرفی ارز دیجیتال متیک

خرید متیک

ارز متیک به عنوان واحد پرداخت برای مبادله و تامین هزینه دستورات قرارهای هوشمند توسط توسعه دهندگان مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از دلایل دیگری که کاربران اقدام به خرید ارز پالیگان یا همان خرید پالیگان می کنند همین موضوع است.

کارمزد تراکنش هایی که در شبکه پالیگان انجام می شوند با استفاده از ارز دیجیتال ماتیک پرداخت می شوند.

پس یکی دیگر از کاربرد های ارز پالیگان پرداخت گس فی تراکنش ها است و کاربران برای انجام تراکنش ها اقدام به خرید ارز متیک می کنند.

ارز پالیگان

ارز دیجیتال متیک به عنوان یک پول رمزنگاری شده در صرافی ها و پلتفرم های ارز دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد و خیلی از افراد برای سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال از ارز دیجیتال ماتیک استفاده می کنند.

متیک از مکانیزم اثبات سهام ( Proof of Stake ) برای تایید تراکنش ها استفاده می کند.

ارز متیک

کاربران با خرید متیک  و سپرده کرده آن می توانند تراکنش های شبکه را تایید کنند و در ازای آن ارز ماتیک رایگان را به عنوان  پاداش استخراج دریافت کنند.

در واقع موضوعات موجود در رابطه با خرید ماتیک رایگان فقط یک شایعه است و امکان به دست اوردن ماتیک رایگان از طریق سپرده گذاری و استخراج آن انجام می شود.

بنابر این یکی دیگر کاربردهای رمز ارز متیک سپرده گذاری آن است و کاربران به همین دلیل نیز اقدام به خرید ارز matic می کنند.

خرید پالیگان

ارز دیجیتال پالیگان

تیم پالیگان (Polygon) در سال 2017 بعد از بررسی معضل شلوغی شبکه اتریوم فعالیت خود را در ابتدا با نام متیک نتورک Matic Network شروع کردند.

تیم توسعه دهنده پالیگان از همان ابتدا هدف ایجاد یک پلتفرم مقیاس پذیر برای اتریوم را دنبال می کردند. ارز ماتیک در همان سال در شبکه اتریوم تولید شد.

 در ابتدای مسیر، قیمت متیک بسیار ناچیز بود. اما با ارائه راهکار های هوشمندانه توسط تیم توسعه دهنده، پلتفرم متیک ارتقا پیدا کرد. همچنین قیمت ارز متیک افزایش یافت.

قیمت ارز ماتیک

در سال های بعد و با افزایش مشکلات شبکه اتریوم، ارز پالیگان بسیار مورد توجه قرار گرفت. تیم توسعه دهنده با انرژی بیشتری به بهبود و توسعه شبکه خود پرداختند.

 تیم توسعه دهنده در سال 2021 و با ارائه نقشه راه های جدید و با استفاده از فن آوری های نوآورانه و جدید مانند رول آپ و والادیوم از آپدیت جدید خود رونمایی کردند. سرانجام از نام خود را از متیک نتورک به پالیگان تغییر دادند.

توکن این شبکه نیز ارتقا پیدا کرد و با شبکه متیک سازگار شد. اما طبق سیاست های تیم توسعه دهنده توکن این شبکه با همان نام قبلی متیک به کار خود ادمه داد.

 تاریخچه ارز پالیگان

قیمت پالیگان

خرید متیک: بررسی مزایای ارز دیجیتال متیک میتواند در تصمیم گیری ما برای خرید متیک بسیارموثر باشد.

  • یکی از ویژگی های اصلی ارز دیجیتال متیک مقیاس پذیری آن است. مقیاس پذیری به معنی ایجاد ارتباط بین بلاکچین ها و انجام تراکنش های بیشتری در یک واحد زمانی است.
  • شبکه پالیگان با سرعت بیشتری نسبت به بلاکچین اتریوم تراکنش ها را تایید و انجام می دهد. این مورد نیز یکی از مزایای ارز ماتیک است.
  • با استفاده از شبکه ارز متیک هزینه انجام تراکنش ها به شکل قابل توجهی کاهش می یابد. توسعه دهندگان می توانند با هزینه کمتری از این شبکه استفاده کنند.
  • کاربران می توانند به راحتی ارزهای خود را بین شبکه پالیگان و اتریوم انتقال دهند و از امکانات هر دو شبکه بهره ببرند.

خرید ارز پالیگان

با توجه به مزایای زیاد و جذابیت بالای ارز matic، این پروژه دارای معایبی هم می باشد. البته ممکن است در رشد قیمت پالیگان تاثیر گذار باشند و به تصمیم گیری شما برای خرید ارز دیجیتال matic کمک کنند.

شاید وابستگی ارز دیجیتال ماتیک به بلاکچین اتریوم یکی از معایب آن محسوب شود.

همان طور که گفتیم ارز ماتیک بر پایه بلاکچین اتریوم تولید میشود. قیمت لحظه ای ارز پالیگان به طور مستقیم تحت تاثیر شبکه اتریوم است.

و با بروز هرگونه مشکل در شبکه اتریوم ممکن است قیمت ارز دیجیتال پالیگان نیز کاهش یابد.

قیمت متیک

اگرچه ارز پالیگان تلاش می کند تا با ایجاد مقیاس پذیری سرعت تراکنش ها را افزایش دهد. اما هنوز به مقیاس پذیری کامل دست پیدا نکرده است. ممکن است با افزایش تعداد تراکنش ها، مشکلاتی در شبکه پالیگان رخ دهد .

در نهایت باید بگوییم هیچ پروژه ارز دیجیتالی بدون مشکل نیست. با پیشرفت فناوری و توسعه پروتکل ارز دیجیتال متیک در آینده می تواند بهبود پیدا کنند.

بسیار مهم است که برای خرید ارز ماتیک تمامی عوامل را بررسی کرده و در اصطلاح با دید باز اقدام به خرید ماتیک کنید.

در کل باید بگوییم که ارز دیجیتال ماتیک بسیار پر طرفدار است و پتانسیل های زیادی برای رشد دارد. همچنین در نظر داشته باشید که برای خرید از  تحلیل تکنیکال ماتیک غافل نشوید.

خرید ارز دیجیتال ماتیک یا خرید پالیگان

خرید ارز دیجیتال متیک

ارز دیجیتال ماتیک در صرافی ایرانی سالاریکس با کارت های عضو شتاب به راحتی قابل خرید است. و می توانید قیمت پالیگان ارز را به صورت لحظه ای در صفحه ابتدایی صرافی آنلاین سالاریکس مشاهده کنید.

همچنین ارز دیجیتال ماتیک در صرافی های خارجی مانند بایننس ، کوکوین و کوین بیس و… نیز ارائه می شود.

ارز matic

اما به دلیل اینکه این صرافی ها از ریال پشتیبانی نمی کنند در ابتدا باید برای تبدیل ریال به تتر از صرافی آنلاین ایرانی سالاریکس استفاده کنید. سپس تتر خود را به صرافی های خارجی جهت خرید ماتیک انتقال دهید.

توجه داشته باشید که اکثر صرافی های خارجی به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی دهند. در صورت استفاده ممکن است دارایی شما را مسدود کنند. در صورتی که به این موارد آشنا نیستید و در مورد انتقال تتر از صرافی ایرانی سالاریکس اطلاعاتی ندارید به هیچ عنوان اقدام به انجام چنین کاری نکنید.

استفاده از صرافی ایرانی سالاریکس برای خرید ارز ماتیک به دلیل ارائه خدمات آسان سرمایه گذاری لذت بخش را برای شما به ارمغان می آورد.

 

جدید ترین مطالب مجله

خالق بیتکوین

خالق بیتکوین

خالق بیتکوین کیست؟ آیا تا به حال نام ساتوشی ناکاموتو را به عنوان خالق رمزارز بیتکوین شنیده‌اید؟ بیتکوین اول رمزارزی بود که در جهان ساخته شد و در سال 2008 در دسترس عموم قرار گرفت. از آن سال مدت ها می گذرد اما هنوز هم کسی نمی داند که خالق بیت کوین مرد است یا […]

مشاهده
هارد فورک و سافت فورک

هارد فورک و سافت فورک

فورک ارزهای دیجیتال فورک یکی از اصطلاحات مهم در دنیای ارزهای دیجیتال است. در این مقاله به بررسی مفهوم سافت فورک و هارد فورک می پردازیم. فورک در لغت به معنی چنگال است. اما ارتباط چنگال با ارز دیجیتال چیست؟ در قدم اول باید بدانید، تغییر هر گونه اطلاعاتی در بلاکچین غیر ممکن است. بلاکچین […]

مشاهده
هش تراکنش

هش تراکنش

هش تراکنش یا TXID نام هش تراکنش یا TXID را تمامی افرادی که در بازار کریپتو فعال هستند حتما شنیده‌اند. برای افرادی که نقل و انتقال ارزهای دیجیتال را انجام می‌دهند، دانستن اینکه هش تراکنش یا TXID چیست بسیار ضروری است. در این مقاله از صرافی سالاریکس معنی TXID را به ساده ترین شکل برای […]

مشاهده
ایردراپ ارزهای دیجیتال

ایردراپ ارزهای دیجیتال

ایردراپ ارزهای دیجیتال ایردراپ ارزهای دیجیتال به معنی هدیه رمزارز از طرف پدیدآورندگان آن رمزارز است. در این مقاله از صرافی سالاریکس در این مورد و نحوه دریافت ایردراپ توضیح خواهیم داد. همانطور که می‌دانید ارزهای دیجیتال نوعی دارایی دیجیتال هستند. پس طبیعی است که قابل معامله هستند. اما جالب است بدانید که به دست آوردن […]

مشاهده
پشتیبانی آنلاین سوالی دارید؟
پشتیبانی آنلاین

تماس از ساعت ۸:۰۰ تا ۲۰:۰۰

پشتیبانی آنلاین تماس تلفنی