بیت کوین bitcoin | BTC

USDT

تومان

بازار جهانی

معرفی ارز
درصد تغییرات روز گذشته
قیمت جهانی USDT

اطلاعات بازار سالاریکس

قیمت خرید از ما تومان
قیمت فروش به ما تومان
قیمت به دلار USDT
تومان
خرید کنید

خرید بیت کوین

بیت کوین اولین و با ارزش ترین ارز دیجیتال غیر متمرکز است که با نماد اختصاری BTC نیز نمایش داده می شود. این ارز توسط هیچ نهاد دولتی رسمی و غیر رسمی اداره نمی شود و می تواند، به صورت غیر متمرکز و توسط اشخاص مختلف در سر تا سر دنیا اداره شود. خرید بیت کوین می تواند، ارزش سرمایه شما را بالا ببرد و سودهی زیادی داشته باشد.

ارز دیجیتال بیت کوین به دلیل پتانسیل بی نظیر رشد و قالبیت های ارزشنمد خود، توانست، نظر اغلب افراد را به خود جلب کند.

خرید بیتکوین سود بسیار زیادی برای سرمایه گذاران اولیه خود به همراه داشت.

قيمت بیت کوین

بیت کوین چگونه به وجود آمد؟

یکی از وظایف مهم دولت ها انتشار پول کاغذی و رساندن آن به مردم برای انجام مبادلات است.

 دولت ها می توانند در هر زمان که بخواهند پول های کاغذی را چاپ کنند. این مسئله سبب ایجاد تورم شدید در جامعه می شود و قدرت خرید مردم را کاهش می دهد.

 

بیت کوین چگونه به وجود آمد؟

 

خرید بیتکوین

خبر ایجاد پروژه ارزدیجیتال بیت کوین به دنبال بحران مالی سال 2008، درست زمانی که اعتماد مردم به نظام مالی سنتی رو به زوال رفت بوجود آمد. در سال 2009 ساتوشی ناکاماتو (Satoshi Nakamoto) که هنوز مشخص نیست یک شخص بوده است یا گروهی از افراد، یک ارز یا پول دیجیتال به نام بیت کوین را روانه بازار کرد. پولی که در ابتدا چندان مورد توجه قرار نگرفت؛ اما با گذشت زمان و با درک فناوری به کار گرفته شده در ساخت این رمزارز، مردم بیشتری به خرید بیت کوین روی آوردند.

بیت کوین با کمک تکنولوژی بلاک چین (Blockchain)، فرایند انتقال همتا به همتا را امکان‌پذیر کرد. اما این یعنی چه؟

فرض کنید من یک سیب در اختیار دارم و آن را به شما می‌دهم. اکنون دیگر سیبی در اختیار من نیست و شما تنها مالک سیب هستید. آیا برای انتقال سیب از دست من به دست شما به میانجی یا واسطه‌ای نیاز است؟ خیر.

اما اگر این سیب یک سیب دیجیتالی بود تکلیف چه می‌شد؟ چطور اطمینان حاصل می‌کردید که قبل یا بعد از انتقال به شما، سیب دیجیتالی را برای فرد دیگری ارسال نکرده باشم؟

فروشنده بیت کوین

اینجاست که فناوری بلاک چین وارد صحنه می‌شود. بلاک چین یک دفتر کار توزیع شده است که اطلاعات مربوط به تمام تراکنش‌ها (نقل و انتقالات سیب) را ذخیره می‌کند. تمام کسانی که در شبکه حضور دارند یک نسخه از این دفتر کار یا همان بلاک چین را روی کامپیوتر خود مشاهده می‌کنند و تمام این نسخه‌ها همزمان با انجام یک تراکنش جدید به روزرسانی می‌شوند.

از آنجایی که تمام اعضای شبکه از سراسر جهان به اطلاعات موجود در این دفتر کار دسترسی دارند، و همه دارایی ها رمز نگاری یا کد گذاری می شوند کسی نمی‌تواند اطلاعات را تغییر یا به عبارتی بیت کوین (یا همان سیب دیجیتالی مثال قبلی) را دوبار خرج کند.

نحوه خرید بیتکوین

در سال 1387 مقاله ای تحت عنوان بیت کوین، یک سیستم پول الکترونیکی همتا به همتا توسط ساتوشی ناکاموتو منتشر شد. اکنون سال ها از انتشار این مقاله می گذرد، اما هنوز هم کسی به هویت ساتوشی ناکاموتو پی نبرده است.

این مقاله در واقع وایت پیپر ارز دیجیتال بیتکوین بود. (وایت پیپرها اطلاعات مفیدی را درباره یک پروژه و اهداف آن و نقشه راه و… را اختیار مخاطبین قرار می دهند)  این مقاله 9 صفحه ای ایده اصلی پرداخت مالی الکترونیکی به صورت همتا به همتا (فرد به فرد) را به صورت جامع بیان کرد.

ساتوشی بیان کرد با استفاده از این سیستم افراد می توانند بدون نیاز به سازمان های واسطه، مانند بانک های دولتی، مبادله مالی داشته باشند. خرید و فروش بیتکوین تنها از طریق امضاهای الکترونیک و با استفاده از فناوری بلاکچین و به صورت رمزنگاری انجام می شود تا امکان سوء استفاده در خرید فروش بیت کوین را به حداقل ممکن برسد.

خریداری بیت کوین

بلاکچین ابزاری مهم و معتبر برای ذخیره اطلاعات است و تمام افراد به صورت یکسان به آن دسترسی دارند. تمامی تراکنش های موفقی که در شبکه بیت کوین تایید شدند، در بلاک چین آن ذخیره و نگهداری می شوند.

قبل از ایجاد بیتکوین، پول ها یا همان ارز های دیجیتال زیادی وجود داشتند. اما هیچکدام قابل اعتماد نبودند.

بیتکوین یک پول دیجیتال یا ارز دیجیتال است که به صورت هوشمندانه از سیستم رمزنگاری برای تراکنش ها استفاده می کند و این روش دارای امنیت بسیار بالایی است که منجر به خلق دسته ای از پول های دیجیتال به نام رمزارز شد.

 

خرید بیتکوین

 

روش خرید بیتکوین

بلاکچین از بهم پیوستن بلوک های متوالی به هم پیوسته ساخته شده است. برای انجام تراکنش ها و نقل و انتقالات در شبکه بلاکچین لازم است که فرمول ریاضی پیچیده موجود در هر بلاک توسط ماینرها در زمان کوتاهی حل شود تا تایید تراکنش نهایی شود.

هر ماینری که زودتر پاسخ را پیدا کند میزانی بیتکوین به عنوان پاداش دریافت می کند.

پاسخ معادله در هر بلاک به بخشی از سوال بلاک قبلی تبدیل می شود. با این روش اگر شخصی بخواهد در تراکنش ها تغییری ایجاد کند، باید در همه سوالات تا بلاک اول تغییر ایجاد کند. آن هم در زمانی مشخص که عملا ممکن نیست. چون همانطور که گفتیم پاسخ هر سوال بخشی از سوال در بلاک بعدی است!

تراکنش های بیت کوین قابل پیگیری اما هویت افراد ناشناس است. صحت انجام تراکنش ها را می توان به صورت دقیق بررسی کرد، اطلاعاتی مانند کیف پول و آدرس در بلاکچین ثبت می شود که از طریق آن ها می توان تراکنش را ردیابی کرد. اما هویت فرستنده و گیرنده در تراکنش ها نامعلوم است! در نقل و انتقالات و سیستم بلاکچین عناوین و القاب پنهان هستند و تنها چند رشته اعداد با عنوان آدرس کیف پول معرف شماست! معمولا انسان ها و سرمایه داران کلان مایل به فاش شدن میزان سرمایه و دارایی هایشان نیستند، به همین دلیل است که بسیاری از سرمایه گذاران ارز دیجیتال بیتکوین را برای سرمایه گذاری های خود انتخاب می کنند و مورد توجه قرار می دهند.

 

قيمت بيت كوين

 

قیمت آنلاین بیت کوین

ساتوشی ناکاموتو در مقاله ای که منتشر کرد، اعلام کرد تعداد کل بیت کوین ها را 21 میلیون عدد هستند.

 تا کنون چیزی در حدود 19 میلیون بیت کوین توسط افراد مختلف استخراج شده است و تخمین زده می شود در سال ۲۱۴۰ تعداد کل بیت کوین‌ های استخراج شده به ۲۱ برسد. پس از استخراج تمامی بیت کوین ها، دیگر بیت کوین جدیدی استخراج نمی شود؛ بنابراین درآمد ماینرها (ماینرها تراکنش ‌هایی که در شبکه بیت‌کوین و بلاک‌ های آن اتفاق افتاده است را مورد بررسی قرار می ‌دهند و در صورت تایید تراکنش و ساخت بلاک، بیت کوین به عنوان پاداش دریافت می کنند) فقط از طریق کارمزد تراکنش ها خواهد بود.

نحوه خریدن بیت کوین

خرید و فروش بیت کوین در هر مکان و زمانی به صورت آنلاین امکان پذیر است. امروزه بیتکوین در تمامی نقاط دنیا به عنوان یک روش پرداخت، پذیرفته شده است و شما می توانید با استفاده از بیت کوین کالاهای مورد نیاز خود را خریداری کنید. علاوه بر این خریداری بیت کوین برای حفظ سرمایه و افزایش ارزش مادی آن، یکی از مهم ترین کاربردهای این ارز دیجیتال است.

 

مهم ترین کاربردهای خرید ارز بیت کوین

 

قیمت آنلاین بیتکوین

همانطور که گفتیم تراکنش ها در شبکه بلاکچین توسط ماینرها تایید می شوند. ماینر ها کامپیوترهای محاسباتی بسیار قدرتمندی هستند که در سرار دنیا وجود دارند. ماینرها متعلق به شخص خاص یا کشور خاصی نیستند و هرکس که بخواهد در هر نقطه دنیا می تواند با تهیه یک ماینر و اتصال آن به برق و اینترنت تراکنش های بیتکوین را تایید کند و در ازای آن سود دریافت کند. همچنین این فرآیند باعث ایجاد بلاک ها و در نتیجه بیتکوین های جدید می شود که در اصطلاح به آن استخراج بیتکوین می گویند.

تعداد ماینر ها بسیار زیاد است و هر شخص هر زمان که بخواهد می تواند به شبکه افزوده یا کم شود. به این ترتیب اگر یک کشور دچار جنگ شود، یا به هر دلیلی کل ماینرهای چند کشور خاموش شوند، باز هم شبکه به فعالیت خود ادامه می دهد.

علاوه بر این با به هم پیوسته شدن ماینرها، قدرت عظیمی ایجاد شده و اگر شخصی بخواهد قدرت شبکه را به دست بگیرد  باید به اندازه قدرت کل ماینر ها در سراسر جهان زیرساخت ایجاد کند! تعداد ماینرها در سراسر جهان فراتر از حد تصور است و هیچکس حتی نمی تواند چنین قدرتی ایجاد کند. این موضوع هم نشان دهنده امنیت بسیار بالای شبکه بیتکوین است.

 

ویژگی های بیت کوین

 

سایت خرید بیتکوین

 پس کنترل شبکه در دست هیچ کشوری نیست و توسط مردم کل دنیا اداره می شود. به این ساختار “غیر متمرکز” می گویند. به همین دلیل است که سرمایه گذاران مطمئن هستند اگر بیتکوین بخرند و در بیتکوین سرمایه گذاری کنند هیچ کشور یا دولتی نمی توانند سرمایه آنها را به هر دلیلی توقیف کند و یا حتی از آن خبر داشته باشد! پیش تر گفتیم در شبکه بلاکچین هیچ نامی وجود ندارد!

حتی سازنده آن هویت خود را فاش نکرده و تا به امروز حتی نمی دانیم ساتوشی ناکاموتو یک شخص است یا یک تیم!

مطمئنا قصد داشته با این کار به ما ثابت کند حفظ حریم خصوصی از ویژگی های بارز بلاکچین است.

این ساختار دقیقا نقطه مقابل ساختار بانکی است که به آن “متمرکز” می گویند! در سیستم بانکی ممکن است سرمایه یک فرد یا حتی یک دولت توقیف شود! یک کشور تحریم شود و تراکنش ها به صورت کامل کنترل می شوند.

خرید بیت کوین از صرافی

بلاکچین با اهداف برگرداندن قدرت پول به مردم یک انقلاب مالی شکوهمندانه را رقم زد …

بانک ها پول شما را می گیرید و آن را به دیگران وام می دهند و کسب سود می کنند. تورم ایجاد می کنند و ارزش پول شما طی زمان کاهش پیدا می کند، شما را کنترل می کنند و هر زمان که بخواهند تراکنش های شما را متوقف می کنند. در سیستم بانکی شما بسیار محدود هستید. مردم دریافتند با سرمایه گذاری در بلاکچین قدرت پولشان در اختیار خودشان است. هر زمان بخواهند می توانند به صورت آنلاین و با امنیت بالا آن را به هر نقطه از دنیا انتقال دهند. کارمزد اندک است و سرعت بالاست .

 علاوین بر این با رشد بیتکوین سرمایه آنها افزایش پیدا می کند …

اینگونه بود که علی رقم مخالفت و سیاه نمایی دولت ها بلاکچین و ارز دیجیتال بیتکوین روز به روز بیشتر مورد توجه قرار گرفت و طرفداران بیشتری پیدا کرد.

این موارد تنها بخش کوچکی از نقات قوت ارز دیجیتال بیتکوین هستند.

 

نرخ ارز دیجیتال بیت کوین

 

فروش بیت کوین

ویژگی های ارز دیجیتال بیت کوین 

 • غیر متمرکز

شبکه بیت کوین کاملا عمومی است و هر کسی با در اختیار داشتن کامپیوتر می تواند به آن متصل شود. مدیریت و اداره کردن تراکنش های این شبکه بر عهده مشارکت کنندگان آن بوده و وابسته به هیچ نهاد دولتی یا خصوصی نیست.

 • غیر قابل جعل

تمامی اطلاعات بیت کوین در فناوری به نام بلاکچین ذخیره می شود. بیت کوین با استفاده از این فناوری امکان هرگونه تغییر یا جعل را غیر ممکن کرده است.

 • عرضه محدود

یکی از مهم ترین ویژگی های بیت کوین، عرضه محدود آن است. همانطور که پیش از این بیان کردیم، تعداد کل بیت کوین های عرضه شده 21 میلیون است.

 • امکان تراکنش آسان

شما می توانید در هر زمان و مکانی که به اینترنت دسترسی داشتید، خرید فروش بیتکوین را انجام دهید. بیت کوین روی شبکه بلاکچین قرار دارد. کلید اصلی دسترسی شما به این شبکه رمز خصوصی آن است که در اختیار شما قرار می گیرد.

 • تراکنش های برگشت ناپذیر

تراکنش های بیت کوین توسط شبکه ای از سیستم ها و کامپیوترها در سراسر جهان اداره می شود؛ بنابراین زمانی که تراکنشی در آن ثبت شد، دیگر امکان لغو یا بازگرداندن آن وجود ندارد. این ویژگی امکان تقلب و خرج کردن دوباره بیت کوین را از بین می برد.

 

ویژگی های ارز دیجیتال بیت کوین 

 

فروش بیتکوین

یکی از چالش برانگیزترین مباحث در زمینه ارز دیجیتال بیت کوین، نحوه تعیین قیمت آن است. مهم ترین عاملی که می تواند قیمت بیت کوین را تعیین کند، میزان عرضه و تقاضای آن است. علاوه براین، قانون گذاری، هزینه های استخراج بیت کوین، اخبار شبکه های اجتماعی، میزان بیت کوین خریداری توسط یک نهاد یا شرکت خاص و…. نیز می توانند، قیمت این ارز دیجیتال را کاهش یا افزایش دهد.

توجه داشته باشید که بازارهای خرید و فروش ارز دیجیتال، بازارهایی تازه تاسیس هستند و نوسانات نرخ ارز دیجیتال بیت کوین در آن بسیار زیاد است.

نرخ ارز دیجیتال بیت کوین

برای خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین در کشور ما تنها 3 گزینه پیش روی شما است:

 1. خرید و فروش از صرافی های متمرکز رمز ارزها
 2. خرید و فروش از صرافی های آنلاین غیر متمرکز
 3. خرید از فروشنده بیت کوین مورد اعتماد

اگر تازه وارد دنیای کریپتو شدید و قصد خرید بیت کوین را دارید، بهتر است خرید از صرافی ایرانی  رمز ارز را انتخاب نمایید.

با توجه به اینکه پول محلی برخی کشورها از جمله ایران در صرافی های جهانی پذیرفته نمی شود و با توجه به محدودیت هایی که به علت تحریم ها در جهان برای کاربران ایرانی وجود دارد، سریعترین و امن ترین گزینه برای خرید بیتکوین صرافی های آنلاین داخلی هستند.

 

قیمت بیت کوین چگونه تعیین می شود؟

 

خرید و فروش بیت کوین

روش خرید بیتکوین از طریق صرافی های متمرکز ایرانی بسیار آسان است. شما می توانید، پول خود را به کارت بانکی عضو شتاب و مورد تایید در صرافی بیتکوین انتقال دهید و این ارز دیجیتال را خریداری کنید.

برای استفاده از خدمات این صرافی ها کافی است، بهترین سایت خرید بیت کوین را پیدا کنید و در آن ثبت نام کنید. علاوه بر کیف پول ارز دیجیتال، این سایت ها یک کیف پول دیجیتال ریالی در اختیار شما قرار می دهند تا بتوانید با شارژ  آن خرید و فروش بیت کوین را آغاز کنید. نحوه خرید بیت کوین در سایت های مختلف، متفاوت است که بهتر است قبل از خرید از آن آگاهی پیدا کنید.

 یکی از صرافی های معتبر برای خرید بیتکوین صرافی ایرانی سالاریکس است.

بعد از ثبت نام در صرافی ایرانی سالاریکس برای هر ارز دیجیتال موجود در این صرافی یک کیف پول بلاکچین برای شما تشکیل می شود و بعد از خرید بیتکوین، به صورت اتومایک رمزارز به کیف پول شما منتقل می شود.  علاوه بر این می توانید، در صورت تمایل بیت کوین را از حساب صرافی به کیف پول خود انتقال دهید. همچنین امکان فروش بیت کوین به صرافی نیز امکان پذیر است.

بیت کوین خرید

بیت کوین در سال 2010 برای اولین بار با قیمت 0.003 دلار قیمت گذاری شد و در سال 2021 به بالاترین قیمت خود (69 هزار دلار) رسید. هم اکنون قیمت بیت کوین به تومان چیزی در حدود 1.480.154.57 و قیمت بیت کوین به دلار ۲۹,۷۲۸ است. در حال حاضر این نرخ بیت کوین با تتر ۴۹,۸۶۲ تومان محاسبه میشود.

اگر می خواهید نمودار تحلیل تکنیکال بیت کوین را به صورت لحظه ای مشاهده نمایید، باید سایت خرید و فروش بیت کوین معتبر را پیدا کنید.

 سالاریکس صرافی معتبر ارزهای دیجیتال است که می توانید از طریق آن نمودار تکنیکال بیتکوین را ملاحظه کرده و از قیمت آنلاین بیتکوین آگاهی پیدا کنید.

 

قیمت آنلاین بیت کوین

 

خرید و فروش بیتکوین

اغلب افرادی که نحوه خرید بیتکوین را فرا می گیرند، به صورت خودکار فروش بیتکوین را نیز می آموزند؛ زیرا از همان طریقی که بیت کوین خریدند، می توانند آن را بفروشند. بهترین راه برای فروش بیت کوین، مراجعه به صرافی بیت کوین است. این صرافی ها به صورت حضوری یا آنلاین فعالیت می کنند.

خرید فروش بیت کوین

تبدیل بیت کوین به دلار از طریق صرافی های بین المللی انجام پذیر است؛ البته برخی از صرافی های ایرانی معتبر مانند صرافی آنلاین سالاریکس نیز می توانند تبدیل بیتکوین به دلار را انجام دهند. لازم به ذکر است در بازار کریپتو کارنسی دلار الکترونیک و یا رمز ارزهایی با قیمت ثابت وجود دارد که به آنها استیبل کوین می گویند. معروف ترین استیبل کوین یا دلار الکترونیک تتر نام دارد و از طریق صرافی های معتبر ایرانی می توانید بیتکوین خود را به تتر یا دلارالکترونیک تبدیل کنید.

تبدیل بیت کوین به تومان یکی از دغدغه های اصلی فعالان این حوزه است. شما می توانید از طریق ماشین حساب های آنلاین  عملیات های مختلفی مانند تبدیل بیتکوین به تومان، تبدیل بیت کوین به ریال، تبدیل تومان به بیت کوین و تبدیل دلار به بیت کوین را به راحتی محاسبه نمایید. تبدیل قیمت بیت کوین به تومان می تواند به شما در ارزیابی سرمایه و تحلیل لحظه ای بیت کوین کمک کند.

 

تبدیل بیتکوین به ارزهای مختلف

 

صرافی بیت کوین

بازار ارزهای دیجیتال دارای نوسانات قیمتی بسیار زیادی است؛ به همین دلیل شما می توانید با در دست داشتن بودجه های مختلفی، اقدام به خرید بیت کوین کنید. هم اکنون و با توجه به قيمت بيت كوين انلاين شما می توانید با داشتن سرمایه ای در حدود یک میلیارد تومان، یک واحد بیت کوین خریداری کنید. البته می توانید با پرداخت مبالغ اندکی، کمتر از یک واحد بیت کوین خریداری کنید.

به عنوان مثال تنها با پرداخت 1میلیون تومان می توانید 0.00050000 کوین بخرید.

در زمان خرید بیت کوین به موارد زیر توجه کنید:

 • اگر قصد خرید بیت کوین از صرافی را دارید، بهتر است به دنبال صرافی های معتبر مانند صرافی آنلاین سالاریکس باشید.
 • قیمت خرید بیت کوین را به صورت روزانه چک کنید و زمانی که بیت کوین قیمت کمتری از روزهای گذشته دارد، آن را خریداری کنید.
 • در تحلیل تکنیکال بیت کوین از افراد با تجربه کمک بگیرید. شما عزیزان می توانید نمودار تکنیکال بیت کوین را از وب سایت صرافی ایرانی سالاریکس دریافت کنید.
 • زمانی که قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود رسید، اقدام به فروش آن نمایید.
 • از کیف پول های دیجیتال مطمئن و امن برای ذخیره سرمایه خود استفاده کنید.
 • بهتر است قبل از هر اقدامی با روش خرید بیت کوین آشنا شوید.
 • سایت خرید بیتکوین مورد نظر خود را از تمام جهت های امنیتی مورد بررسی قرار دهید.

 

حداقل سرمایه برای خرید بیتکوین چقدر است؟

 

بهترین سایت خرید بیت کوین

همانطور که بیان کردیم، خرید ارزهای دیجیتالی باید از طریق صرافی های معتبر انجام شود. صرافی ارزدیجیتال سالاریکس از جمله صرافی هایی است که ارزهای دیجیتال را به قیمت جهانی برای کاربران خود ارائه می کند.

وب سایت صرافی ایرانی سالاریکس محیطی کاملا ساده را برای تحلیل بیت کوین و خرید و فروش آن فراهم کرده است. تمامی افراد بالای 18سال، بعد از تکمیل مراحل ثبت نام در سایت، می توانند از خدمات متنوع صرافی آنلاین سالاریکس استفاده کنند. مراحل ثبت نام و احراز هویت در این سایت، کمتر از 30 دقیقه به طول می انجامد.

برای احراز هویت شما در صرافی ارز دیجیتال سالاریکس لازم است، اطلاعاتی مانند تصویر کارت ملی، اطلاعات بانکی، آدرس و شماره همراه خود را به همراه یک عدد عکس سلفی ارسال نمایید. توجه داشته باشید تا قبل از احراز هویت کامل نمی‌توانید در این صرافی خرید و فروشی را انجام دهید.

وب سایت صرافی آنلاین سالاریکس تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است و تمامی خدمات موجود در آن مبتنی بر بلاکچین است. شما می توانید انواع خدمات مانند خرید بیت کوین با ریال، فروش بیت کوین به ریال و همچنین خرید و فروش بیت کوین به تومان را به صورت آنلاین از طریق این وب سایت انجام دهید.

شما کاربران گرامی می توانید با تکمیل مراحل ثبت نام در صرافی ایرانی سالاریکس، به بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال ورود کرده و در زمان بسیار کم سرمایه خود را چند برابر کنید. علاوه بر این می توانید در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما در بخش پشتیبانی در ارتباط باشید.

بیتکوین خرید

بلاک چین فقط یکی از دلایل ارزشمند بودن بیت کوین است. از آنجایی که در نهایت تنها 21 میلیون بیت کوین در جهان وجود خواهد داشت، بسیاری بیت کوین را نوعی طلای دیجیتال به شمار می‌آورند. چرا که بیت کوین نیز مانند طلا استخراج می‌شود؛ اما نه از دل زمین!

ماینرها یا معدن‌چی‌های بیت کوین برای استخراج سکه‌های جدید بیتکوین از کامپیوترهای بسیار قدرتمندی استفاده می‌کنند. این کامپیوترها با حل مسائل پیچیده ریاضی، یک معمای از پیش طرح شده را حل کرده و پاداش در قالب بیت کوین به آنها پرداخت می‌شود. آنها بیت کوین‌ها را در بازار به فروش می‌رسانند و به این ترتیب سکه جدید وارد گردش می‌شود. پاداش ماینرها هر 4سال یک‌بار کاهش پیدا می‌کند. از طرفی تقاضا برای خرید بیت کوین روبه افزایش است. بنابراین محدودیت موجودی در کنار تقاضای بالا منجر به افزایش قیمت رمزارز بیتکوین می‌شود.

به دلیل اینکه هیچ دولت و یا نهاد خاصی بر ساختار بلاکچین بیکتوین نظارت نمی کند و هیچ کس نمی تواند بیتکوین های شما را توقیف کند، در واقع قدرت واقعی پول شما در دستان خودتان است، به همین دلیل رمزارز بیتکوین مورد توجه سرمایه گذاران بسیار بزرگی قرار دارد.

خرید فروش بیتکوین

تمام نقل و انتقالات رمزارز بیتکوین توسط ماینرهایی که در سراسر جهان گسترده است و قدرتی عظیم را ایجاد کرده اند انجام می شود. این شبکه متعلق به افراد عادی اجتماع است و هر زمان که بخواهند می توانند به شبکه افزوده یا از شبکه جدا شوند! حتی اگر برق نصف کره زمین ( بر فرض محال ) قطع شود و یا ماینر ها از یک کشور اخراج شوند شبکه بلاکچین باز هم به کار خود ادامه می دهد! این یعنی شبکه بلاکچین بیتکوین غیر متمرکز است.

در تمامی نقل و انتقلات نام افراد مخفی می ماند و تنها معرف شما در شبکه بلاکچین رشته ای از اعداد و حروف است. ساتوشی ناکاماتو هویت خود را مخفی کردند و به ما فهماندند که عناوین و القاب در شبکه بلاکچین بیتکوین معنایی ندارند و هویت افراد و دارایی آنها در تراکنش ها هرگز فاش نخواهد شد.

شما می‌توانید هم اکنون با استفاده از کارت‌های عضو سامانه شتاب رمزارز بیت کوین را از صرافی ارزدیجیتال سالاریکس خریداری کنید. با مشاهده فهرست ارزهای دیجیتال صرافی سالاریکس متوجه می‌شوید که امکان خرید و فروش اتریوم، تتر و دیگر ارزهای دیجیتال نیز در این صرافی وجود دارد.

جدید ترین مطالب مجله

خالق بیتکوین

خالق بیتکوین

خالق بیتکوین کیست؟ آیا تا به حال نام ساتوشی ناکاموتو را به عنوان خالق رمزارز بیتکوین شنیده‌اید؟ بیتکوین اول رمزارزی بود که در جهان ساخته شد و در سال 2008 در دسترس عموم قرار گرفت. از آن سال مدت ها می گذرد اما هنوز هم کسی نمی داند که خالق بیت کوین مرد است یا […]

مشاهده
هارد فورک و سافت فورک

هارد فورک و سافت فورک

فورک ارزهای دیجیتال فورک یکی از اصطلاحات مهم در دنیای ارزهای دیجیتال است. در این مقاله به بررسی مفهوم سافت فورک و هارد فورک می پردازیم. فورک در لغت به معنی چنگال است. اما ارتباط چنگال با ارز دیجیتال چیست؟ در قدم اول باید بدانید، تغییر هر گونه اطلاعاتی در بلاکچین غیر ممکن است. بلاکچین […]

مشاهده
هش تراکنش

هش تراکنش

هش تراکنش یا TXID نام هش تراکنش یا TXID را تمامی افرادی که در بازار کریپتو فعال هستند حتما شنیده‌اند. برای افرادی که نقل و انتقال ارزهای دیجیتال را انجام می‌دهند، دانستن اینکه هش تراکنش یا TXID چیست بسیار ضروری است. در این مقاله از صرافی سالاریکس معنی TXID را به ساده ترین شکل برای […]

مشاهده
ایردراپ ارزهای دیجیتال

ایردراپ ارزهای دیجیتال

ایردراپ ارزهای دیجیتال ایردراپ ارزهای دیجیتال به معنی هدیه رمزارز از طرف پدیدآورندگان آن رمزارز است. در این مقاله از صرافی سالاریکس در این مورد و نحوه دریافت ایردراپ توضیح خواهیم داد. همانطور که می‌دانید ارزهای دیجیتال نوعی دارایی دیجیتال هستند. پس طبیعی است که قابل معامله هستند. اما جالب است بدانید که به دست آوردن […]

مشاهده
پشتیبانی آنلاین سوالی دارید؟
پشتیبانی آنلاین

تماس از ساعت ۸:۰۰ تا ۲۰:۰۰

پشتیبانی آنلاین تماس تلفنی