پولکادات Polkadot | DOT

USDT

تومان

بازار جهانی

معرفی ارز
درصد تغییرات روز گذشته
قیمت جهانی USDT

اطلاعات بازار سالاریکس

قیمت خرید از ما تومان
قیمت فروش به ما تومان
قیمت به دلار USDT
تومان
خرید کنید

قیمت پولکادات

قیمت پولکادات: ارز دیجیتال پولکادات در بازار کریپتو دارای جایگاه خوبی است و یک ارز دیجیتال شناخته شده به حساب می‌آید. در این مقاله از صرافی آنلاین سالاریکس در مورد ارز دیجیتال پولکادات صحبت خواهیم کرد و آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم. قبل از خرید پولکادات شما را به مطالعه این مقالعه دعوت می‌کنیم.

بعد از خلق ارز‌دیجیتال بیتکوین به عنوان یک پول دیجیتال رمزنگاری شده، انقلاب پولی که آرزوی خیلی از انسان ها بود به حقیقت پیوست. بعد از  رشد تکنولوژی دیجیتال، انسان‌ها همیشه به فکر ساخت یک پول الکترونیکی با امنیت بالا بودند. ساتوشی ناکاموتو با خلق رمزارز بیتکوین این امکان را فراهم کرد.

بیتکوین درواقع آغازگر این مسیر و ایستگاه ابتدایی برای قطار پول های دیجیتال بود. بلاکچین بیتکوین در عین اینکه بسیار قدرتمند است، محدودیت های زیادی دارد.

خرید پولکادات

ایده پردازی اولیه ارز دیجیتال پولکادات از سال 2016 توسط پرفسور گوانگ وونگ و پیترز شو شروع شد. هدف اصلی پولکادات ایجاد یک زیرساخت بلاکچینی قابل توسعه، امن و قابل تنظیم بوده است. پولکادات از تکنولوژی پاراچین ( Parachains ) برای پشتیبانی از بلاکچین‌های مختلف استفاده می‌کند. در نهایت این تلاش ها ختم به تشکیل یک کمپانی به نام Web3 Foundation برای توسعه‌ی پروژه شد. معرفی پروژه و راه اندازی بلاکچین اختصاصی پولکادات تا سال 2020 به طول انجامید.

تکنولوژی پاراچین به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا برنامه‌های بلاکچینی خود را در یک زیرساخت قابل تنظیم و قابل توسعه پیاده سازی کنند و باعث می شود توسعه دهندگان برنامه‌های بلاکچینی خود را با سرعت و با کارایی بالاتری راه اندازی کرده و به آنها این امکان را می‌دهد که برنامه‌های خود را به راحتی ارتقاء دهند و به نسخه‌های بهتری از برنامه‌های خود دست یابند.

ارز دیجیتال dot

قیمت پولکادات: از نکات جالب در مورد پولکادات این است که بنیانگذاران آن در گذشته به عنوان توسعه‌دهنده‌های موفق در حوزه بلاکچین شناخته شده‌اند و قبلا در توسعه‌ی بیتکوین و اتریوم نیز فعالیت داشته‌اند. به طور کلی، پولکادات DOT به عنوان یکی از پروژه‌های بزرگ بلاکچین، به سرعت در حال رشد است و می‌تواند در آینده، نقش مهمی در توسعه‌ی بلاکچین و ارزهای دیجیتال ایفا کند.

ارز دیجیتال پولکادات از تکنولوژی گواه اثبات سهام ( Proof of Stake ) برای انجام تراکنش ها و تأمین امنیت شبکه خود استفاده می‌کند. در این تکنولوژی، به جای استفاده از توان محاسباتی ماینرها (همانند تکنولوژی Proof of Work در بیتکوین)، افراد مالک و نگهدارنده‌ی رمزارز پولکادات، برای تأیید تراکنش‌ها و ایجاد بلوک‌های جدید، ارزهای دیجیتال خود را استیک کرده و به کار می‌گیرند. در این روش به دلیل عدم استفاده از ماینر ها، به‌طور کلی انرژی کمتری برای محاسبات و استخراج مصرف می شود و از لحاظ محیط زیستی بهتر عمل می‌کند.

 

ویژگی های مهم ارز دیجیتال پولکادات

 

ارز dot

پروژه‌های زیادی برای رفع این محدودیت‌ها و گسترش مسیر کریپتو دست به کار شدند که ارز پولکادات یکی از آنهاست.

ارز دیجیتال پولکادات با هدف مرتبط سازی بلاکچین‌های مختلف کار خود را شروع کرده است. بلاکچین‌های دیگر از طریق بلاکچین پولکادات به یکدیگر متصل می‌شوند و به صورت موازی با یکدیگر فعالیت می‌کنند.

پولکادات سعی دارد با به وجود آوردن یک شبکه یکپارچه از بلاک چین‌های دارای هدف، مشکل عدم تعامل بلاک چین‌ها با یکدیگر را حل نماید. علاوه بر این با قرار دادن مزایای بلاک چین های مختلف در کنار هم، شبکه‌ای غیر متمرکز را به کاربران خود ارائه دهد. بلاکچین‌هایی که از طریق شبکه پولکادات به یکدیگر متصل ‌می‌شوند، به طور موازی با هم عمل می‌کنند. این شبکه پاراچین نام دارد.

ارز پولکادات

قیمت پولکادات: با استفاده از شبکه پولکادات، بلاکچین‌ها می‌توانند به مبادله پیام‌های دیجیتال و انجام تراکنش بپردازند. پولکادات با ایجاد یک شبکه چند زنجیره‌ای، اتصال بلاکچین‌های تخصصی به یک شبکه واحد را امکان پذیره کرده است.

ارز دیجیتال پولکادات با راه اندازی شبکه پاراچین، این امکان را فراهم کرده، که بلاکچین‌ها به صورت موازی با یکدیگر فعالیت کنند. ارز دیجیتال dot گامی مهم در مسیر توسعه فناوری بلاک چین برداشته است. از جمله ویژگی‌های پولکادات می‌توان موارد زیر را نام برد :

 • پولکادات می‌تواند، سبب اتصال بلاک چین های مختلف به یکدیگر شود.
 • امکان مدیریت شفاف و غیر متمرکزی را به کاربران ارائه می‌دهد.
 • تعامل ‌پذیری و قابلیت ارتباط میان زنجیره‌‌ای بالایی دارد
 • پولکادات قابلیت پشتیبانی از قراردادهای هوشمند را دارا است.
 • پولکادات برای ارتقاء شبکه خود به انجام هاردفورک نیازی ندارد.
 • عملیات به روز رسانی پولکادات به صورت خودکار انجام می‌شود.
 • بلاک چین پولکادات با استفاده از پاراچین‌ها و بهره مندی از یک سیستم یکپارچه، امنیت بسیار بالایی را برای کاربران خود فراهم کرده است

تحلیل پولکادات

بنیان گذاران شبکه پولکادات و قیمت پولکادات

پولکادات توسط دکتر گاوین وود” که یکی از بنیان گذاران اتریوم است، در جهان مطرح شد. دکتر وود در سال 2015 شرکتی را با هدف اجرای پروژه‌های مختلف در بستر اتریوم، به نام Parity Technologies تاسیس کرد.

او خالق زبان برنامه نویسی سالیدیتی نیز هست و این شرکت را با هدف ساخت ارزهای دیجیتال بر بستر اتریوم راه‌اندازی کرد. پولکادات تنها یکی از پروژه‌های دکتر وود است، اما می‌توانیم بگوییم بیشتر از همه پروژه‌ها مورد توجه قرار گرفته است.

 

گاوین وود مخترع ارز پولکادات

 

همچنین رابرت هابرمایه” و پیتر چزان” نیز از بنیان گذاران پولکادات هستند.

هابرمایه یکی از بنیان گذاران اصلی شبکه پولکادات است و تجربه بسیار بالایی در زمینه بلاکچین و رمزنگاری دارد. او با استفاده از تجربه خود توانسته، نقش مهمی را در شبکه ارز دیجیتال پولکادات ایفا کند.

پیتر چزان که تحصیل کرده دانشگاه آکسفورد است به عنوان مدیر فناوری وب در این مجموعه فعالیت می‌کند.

ارز دیجیتال پولکادات

قیمت پولکادات: اگر مقالات مرتبط با ارزهای دیجیتال را مطالعه کرده باشید باید بدانید که همه‌ی آنها دارای یک پروژه مختص به خود هستند و یک ارز دیجیتال دارند.

در ابتدا بیتکوین با هدف نقل و انتقالات مالی ساخته شد.  بعد از مدتی هر واحد بیتکوین رشد قیمت زیادی کرد. این رشد قیمت باعث شد تا خرید و کسب سود از ارزهای دیجیتال به یکی دیگر از کاربردهای آن تبدیل شود.

ارز دیجیتال دات (dot) توکن بومی شبکه پولکادات است.

هرچه پروژه یک ارزدیجیتال قوی‌تر باشد، و امکانت آن منحصر به فرد‌تر باشد؛ با ارزش‌تر و برای سرمایه گذاری مستعد‌تر است.

 

 

تحلیل تکنیکال پولکادات

قیمت پولکادات: در اکثر بلاکچین‌ها، به ماینر‌ها و استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال آن شبکه، اختیاراتی جمعی مانند تعیین کارمزد شبکه، تغییرات در ساختار شبکه و… داده می‌شود.

 در بلاکچین پولکادات این امکان به دارندگان ارز پولکادات نیز داده می‌شود. در واقع دارندگان ارز دیجیتال دات از حق حاکمیت ( Governance )  برخودار هستند و می‌توانند شبکه را کنترل کنند و حتی در افزودن پاراچین‌ها مشارکت کنند.

این امکان یک مزیت رقابتی برای ارز پولکادات محسوب می‌شود. سرمایه گذاران با این روش، می توانند در پروژه مشارکت کنند و برای هدایت سرمایه خودشان اظهار نظر کنند.

تحلیل ارز dot

علاوه بر سرمایه گذاری، خرید ارز پولکادات با اهداف دیگری هم انجام می‌شود و این موضوع باعث افزایش حجم خرید دات و رشد قیمت پولکادات می‌شود.

پولکادات برای امنیت شبکه خود و همچنین انجام تراکنش ها از الگوریتم اجتماع اثبات سهام  (NPoS)  استفاده می‌کند. دارندگان ارز دیجیتال پولکادات، می‌توانند با استیک (Staking) یا سپرده گذاری آن، در این الگوریتم شرکت کرده و بر اساس میزان مشارکت خود، پاداش دریافت کنند.

اگر بلاکچین‌های جدید بخواهند به پاراچین اضافه شوند باید ارز دیجیتال دات را وثیقه گذاری کنند. بلاکچین‌های دیگر، فقط برای اثبات سهام و تایید تراکنش‌ها از وثیقه گذاری استفاده می‌کنند. این مورد نیز باعث افزایش خرید پولکادات و در نتیجه افزایش قیمت دات در بلند مدت می‌شود.

قیمت لحظه ای پولکادات

ارز دیجیتال پولکادات برای اولین بار در سپتامبر سال 2020 با قیمت اولیه ۲.۹ دلار آغاز به کار نمود. تا پایان سال 2020 تغییر چندانی در قیمت ارز دات حاصل نشد. اما از ابتدای سال 2021 و همزمان با گسترش و محبوبیت ارزهای دیجیتال در میان مردم، قیمت پولکادات نیز افزایش یافت؛ به گونه ای که در نیمه اول سال 2021، قیمت ارز دیجیتال پولکادات به 39 دلار رسید.

 

 

بالا‌ترین قیمت dot تا به امروز 55.7 دلار بوده است.

در زمان تنظیم این مقاله قیمت دات در بازار جهانی با محاسبه نرخ تتر 49.824 تومانی معادل  251.576 تومان است و قیمت پولکادات به دلار 5.05 می‌باشد.

 شما عزیزان می‌توانید، برای دریافت قیمت روز پولکادات به سایت یکی از صرافی‌های آنلاین معتبر مراجعه نمایید.

فروش پولکادات

 صرافی آنلاین سالاریکس یکی از صرافی های معتبر و قانونی برای خرید ارز دیجیتال پولکادات است که ارزهای دیجیتال را با قیمت جهانی به کاربران ارائه می‌دهد.

در ابتدای همین صفحه نمودار ارز dot قرار دارد. با استفاده از این نمودار می‌توانید، تغییرات قیمت ارز پولکادات را در روزهای اخیر مشاهده کرده و تحلیل ارز dot را به خوبی انجام دهید.

فعالان بازار ارز دیجیتال پیش بینی می‌کنند که با توجه به گسترش ارتباطات در شبکه پولکادات، محبوبیت آن در سال های آینده بیشتر شود و قیمت آن به طور چشم گیری افزایش یابد؛ بنابراین اگر قصد خرید ارز پولکادات را دارید، بهتر است همین الان اقدام کنید.

نمودار ارز dot

قیمت پولکادات: در ابتدای کار کریپتو استخراج ارزهای دیجیتال فقط با دستگاه‌هایی به نام ماینر انجام می‌شد، اما امروزه ارزهای دیجیتال با روش‌های متفاوتی و بدون نیاز به ماینر استخراج می‌شوند.

” برای مطالعه روش‌های استخراج ارزهای دیجیتال روی این متن کلیک کنید”

استخراج ارز دات و تایید تراکنش‌های ارزدیجیتال پولکادات از روش اثبات سهام انجام می‌شود. در این روش برای استخراج ارز دیجیتال پولکادات، از ماینرها استفاده نمی‌شود و بلکه باید میزانی از آن را سپرده گذاری و یا استیک کنید.

با خرید ارز دیجیتال دات و استیک آن می‌توانید استخراج ارز دیجیتال پولکادات را انجام دهید و پاداش دریافت.

خرید ارز dot

بهترین و مطمئن ترین روش برای خرید پولکادات، مراجعه به صرافی‌های آنلاین ایرانی است. بهتر است بدانید که صرافی های خارجی به دلیل وجود تحریم ها، مجاز به ارائه خدمات به کاربران ایرانی نیستند. شما کاربران گرامی می‌توانید با تکمیل مراحل ثبت نام در وب سایت سالاریکس، به راحتی خرید و فروش این ارز دیجیتال را انجام دهید.

مراحل احزار هویت و ثبت نام شما در صرافی سالاریکس، کمتر از چند دقیقه به طول می‌انجامد. به خاطر داشته باشید که برای احراز هویت لازم است مدارکی مانند تصویر شناسنامه یا کارت ملی هوشمند، یک عدد عکس سلفی، یک عدد شماره تماس به نام خود متقاضی و ارائه اطلاعات حساب بانکی ضروری است.

اگر می‌خواهید بدانید علت دریافت این مدارک چیست

“می‌توانید صفحه خط مشی و رازداری صرافی آنلاین سالاریکس را مطالعه کنید”

خرید ارز پولکادات

قیمت پولکادات: قبل از خرید ارز dot حتما تحلیل تکنیکال پولکادات را بررسی کنید و از بررسی اخبار ارز دات غافل نشوید. برای اطلاع از تحلیل پولکادات می‌توانید از افراد با سابقه کمک بگرید. در فضای مجازی تحلیلگران ایرانی و خارجی زیادی هستند که می‌توان از دیدگاه‌های آن‌ها برای اطلاع از تحلیل پولکادات بهره برد.

در اینستاگرام افراد زیادی ارزهای دیجیتال را تحلیل می‌کنند. علاوه بر آن در سایت تریدینگ ویو می‌توانید تحلیل ارز دات را که توسط افراد با سابقه ارائه می شود را مشاهده کنید.

 

 

برای خرید ارز دات از موارد زیر غافل نشوید :

 • برای خرید ارز دیجیتال دات مدیریت سرمایه را رعایت کنید. شما مجاز به ورود میزان معینی از سرمایه خود به بازار ارزهای دیجیتال هستید. ورود کل سرمایه به بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری نیست و قمار محسوب می‌شود.

با این میزان معین باید یک سبد سرمایه برای خودتان داشته باشید و فقط بخشی از آن را برای خرید ارز دات صرف کنید. مدیریت سرمایه در کسب سود از بازار ارزهای دیجیتال اهمیت بالایی دارد. اگر مدیریت سرمایه را بلد نیستید حتما در این مورد آموزش ببینید.

“برای مطالعه روش صحیح خرید ارزهای دیجیتال روی این متن کلیک کنید”

 • پایین بودن قیمت ارز دات ملاکی برای خرید آن نیست.
 • خرید و فروش پولکادات را به صورت هیجانی و بدون توجه به نوسانات بازار ارز انجام ندهید.
 • برای خرید یا فروش پولکادات از صرافی های معتبر و امن استفاده نمایید.
 • با بررسی تحلیل تکنیکال پولکادات برای سیو سود خود، برنامه ریزی کنید و سیو سود پله ای را در برنامه خود قرار دهید.

خرید ارز دیجیتال پولکادات

قیمت پولکادات: امروزه خرید و فروش ارزهای دیجیتال محبوبیت زیادی در میان افراد پیدا کرده است. این ارزها به سرعت رشد می‌کنند و می‌توانند در زمان کم سرمایه شما را چندین برابر کنند. با کمی گشت و گذار در بازار خرید و فروش این رمز ارزها به صرافی‌های بسیاری برخورد می کنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتالی را بر عهده دارند.

 

 

ارز دیجیتال پولکادات

برخی از این صرافی ها غیر قانونی بوده و خرید و فروش در بستر آن ها می‌تواند، خسارت‌های مادی جبران ناپذیری به بار آورد. اگر قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال را دارید، باید صرافی های مطمئن را انتخاب کنید. صرافی انلاین سالاریکس یکی از معتبرترین صرافی‌های آنلاین موجود در کشور است که می‌توانید از طریق آن، معاملات ارزی خود را انجام دهید.

سالاریکس محیطی کاربردی و راحت را برای کاربران خود فراهم کرده است تا هر کسی بسته به توانایی خود از آن استفاده کند. عملیات ثبت نام و احراز هویت در وب سایت سالاریکس سریع و بدون وقفه انجام می‌شود؛ بنابراین می‌توانید خیلی سریع در بازارهای جهانی سرمایه گذاری کنید.

پولکادات

خدمات این وب سایت مبتنی بر بلاک چین بوده و به صورت آنلاین انجام می‌شود.

شما عزیزان می‌توانید، خرید و فروش انواع رمز ارزهای دیجیتال از جمله ارز پولکادات را از طریق سالاریکس انجام دهید. علاوه بر این می توانید، قیمت پولکادات را به صورت لحظه ای از این وب سایت دریافت نمایید.

برای دریافت هرگونه راهنمایی و یا اطلاعات بیشتر از تیم پشتیبانی ما کمک بگیرید.

 

جدید ترین مطالب مجله

خالق بیتکوین

خالق بیتکوین

خالق بیتکوین کیست؟ آیا تا به حال نام ساتوشی ناکاموتو را به عنوان خالق رمزارز بیتکوین شنیده‌اید؟ بیتکوین اول رمزارزی بود که در جهان ساخته شد و در سال 2008 در دسترس عموم قرار گرفت. از آن سال مدت ها می گذرد اما هنوز هم کسی نمی داند که خالق بیت کوین مرد است یا […]

مشاهده
هارد فورک و سافت فورک

هارد فورک و سافت فورک

فورک ارزهای دیجیتال فورک یکی از اصطلاحات مهم در دنیای ارزهای دیجیتال است. در این مقاله به بررسی مفهوم سافت فورک و هارد فورک می پردازیم. فورک در لغت به معنی چنگال است. اما ارتباط چنگال با ارز دیجیتال چیست؟ در قدم اول باید بدانید، تغییر هر گونه اطلاعاتی در بلاکچین غیر ممکن است. بلاکچین […]

مشاهده
هش تراکنش

هش تراکنش

هش تراکنش یا TXID نام هش تراکنش یا TXID را تمامی افرادی که در بازار کریپتو فعال هستند حتما شنیده‌اند. برای افرادی که نقل و انتقال ارزهای دیجیتال را انجام می‌دهند، دانستن اینکه هش تراکنش یا TXID چیست بسیار ضروری است. در این مقاله از صرافی سالاریکس معنی TXID را به ساده ترین شکل برای […]

مشاهده
ایردراپ ارزهای دیجیتال

ایردراپ ارزهای دیجیتال

ایردراپ ارزهای دیجیتال ایردراپ ارزهای دیجیتال به معنی هدیه رمزارز از طرف پدیدآورندگان آن رمزارز است. در این مقاله از صرافی سالاریکس در این مورد و نحوه دریافت ایردراپ توضیح خواهیم داد. همانطور که می‌دانید ارزهای دیجیتال نوعی دارایی دیجیتال هستند. پس طبیعی است که قابل معامله هستند. اما جالب است بدانید که به دست آوردن […]

مشاهده
پشتیبانی آنلاین سوالی دارید؟
پشتیبانی آنلاین

تماس از ساعت ۸:۰۰ تا ۲۰:۰۰

پشتیبانی آنلاین تماس تلفنی