بیت کوین کش Bitcoin Cash | BCH

USDT

تومان

بازار جهانی

معرفی ارز
درصد تغییرات روز گذشته
قیمت جهانی USDT

اطلاعات بازار سالاریکس

قیمت خرید از ما تومان
قیمت فروش به ما تومان
قیمت به دلار USDT
تومان
خرید کنید

بيت كوين كش

بیت کوین کش را فعالان بازار ارز دیجیتال به‌عنوان نسخه قدیمی بیت کوین می‌شناسند. ایده پشت بیتکوین کش توانایی انجام تراکنش‌ها بدون نیاز به اتصال به شبکه بیت کوین بوده است. همچنین تمامی این ارزها براساس فناوری بلاک‌چین هستند، اما تفاوت‌هایی نیز دارند که اگر قصد سرمایه‌گذاری روی این ارزها را داشته باشید، باید نسبت‌ به این موارد آگاهی خود را بالا ببرید.

اگر شما نیز به بازار ارزهای دیجیتال علاقه‌مند هستید و تصمیم دارید که روی ارز بیتکوین کش سرمایه‌گذاری کنید، با ما همراه باشید تا در این محتوا اطلاعات کامل و جامعی نسبت به این ارز دریافت کنید.

بیت کوین کش

قیمت بیت کوین کش

بیت کوین کش هدف‌های بزرگی همچون تبدیل شدن به پولی معتبر در سطحی بین‌المللی را دنبال می‌کند. این ارز سیستم الکترونیکی همتا به همتا دارد که پرداخت‌های آن سریع، کارمزدها کم و مقرون‌به‌صرفه و اندازه بلوک زنجیره‌ای بزرگ‌تر است که حفظ امنیت شخصی در آن حرف اول را می‌زند. همچنین سیستم این ارز به‌صورت غیرمتمرکز بوده و از شخص ثالثی برای تراکنش‌ها استفاده نمی‌کند.

ارز دیجیتال بیتکوین کش نتیجه هارد فورکی در شبکه بلاک‌چین بیت کوین است که به‌دلیل اختلافات موجود در جامعه ارز دیجیتال برای مقیاس بیت کوین و ارتقای SegWit به‌وجود آمد. هارد فورک به معنی تغییراتی در بلاک‌چین است که در آن بلاک‌های شبکه شکسته شده و به دو بلاک جداگانه تبدیل خواهند شد. نتیجه هارد فورک ایجاد رمز ارزی جدید در دنیالی ارزهای دیجیتال است. ازطرفی‌دیگر سگ‌ویت نیز نوعی هارد فورک محسوب می‌شود.

بیت کوین کش قیمت

این امر باعث شد که شبکه بلاک‌چین بیت کوین به دو قسمت بین کوین و بیتکوین کش تقسیم شود.

SegWit مخفف Segregated Witness است که طرحی برای بهبود به‌شمار می‌رود؛ چراکه این طرح با محافظت از انعطاف‌پذیری تراکنش‌ها و افزایش ظرفیت بلوک‌های بلاک‌چین به بهبود شبکه کمک خواهد کرد. علاوه‌بر این هادر فورک، هادر فورک‌های دیگری نیز در شبکه بلاک‌چین بیت کوین در پاییز سال 2018 اتفاق افتاد که منجر به ظهور بیت کوین ABC و بیت کوین SV شد.

بخش مقیاس‌بندی بیت کوین نیز همیشه با مخالفان و موافقان مختلفی دست‌وپنجه نرم کرده است. مخالفان بلوک‌های بزرگ با افزایش سایز بلوک‌ها به‌این‌دلیل که میزبانی گره‌ها سخت‌تر شده و منجر به آسیب رساندن به بلاک‌چین می‌شود، مخالفت می‌کردند. ازسویی‌دیگر موافقان بلوک‌های بزرگ از راه‌حل‌های سریع حمایت کردند. این موافقان نگران این بودند که افزایش کارمزد تراکنش‌ها شاید مانع رشد این ارز شود.

قیمت بیت کوین کش

قیمت بیتکوین کش

بنیان‌گذاران بیت کوین کش را بیشتر بشناسید

بنیان‌گذار اصلی بیت کوین فردی به‌نام ساتوشی ناکاموتو است که تا به امروز هویت اصلی او را فاش نکردند. این فرد در سال 2008 بیت کوین را به کل جهان معرفی کرد و در سال 2009 اولین نرم‌افزار این ارز که به بلاک‌چین نیرو می‌داد را راه‌اندازی کرد.

در اوایل معرفی بیت کوین کارمزد‌ها بسیار پایین بود و معاملات با اطمینان بالایی انجام می‌شد. با گذشت زمان و افزایش محبوبیت این ارز تعداد تراکنش‌ها افزایش یافت. این افزایش تراکنش‌ها تا سال 2016 ادامه پیدا کرد تا منجر به افزایش کارمزد تراکنش‌ها و طولانی‌تر شدن زمان نقل‌وانتقالات شد.

قیمت هر بیت کوین کش

ازسویی‌دیگر سازندگان سخت افزار Bitmain که بیشتر برای استخراج استفاده می‌شد، هارد فورک را پیشنهاد دادند تا با افزایش محدودیت اندازه بلوک‌ها بتوانند تراکنش‌های بیشتری را در شبکه بلاک‌چین بیت کوین داشته باشند. این پیشنهاد اولین روز از ماه اوت 2017 عملی شد که نتیجه آن به‌وجود آمدن بیتکوین کش بود.

راجر ور از اولین کسانی بود که از این ارز جدید حمایت کرد. او را با نام مستعار مسیح بیت کوین می‌شناسند؛ چراکه از اولین کسانی بود که پشتیبان ارزهای دیجیتال بخصوص بیت کوین شد. همچنین راجر ور برای نشان دادن پشتیبانی خود از این ارز، بیت کوین را به‌عنوان ارزی برای نقل‌وانتقالات شرکت خود پذیرفت.

قیمت بیت کوین کش به تومان

در ابتدای معرفی، جامعه ارزهای دیجیتال استقبال خوبی از این ارز کردند ، اما به مرور زمان ارز بیت کوین کش با چالش‌های مختلفی روبه‌رو شد. یکی مشکلاتی که در همان ابتدای کار به آن برخورد، هارد فورکی دیگری بود که روی شبکه بلاک‌چین بیت کوین در نوامبر سال 2018 صورت گرفت.

این هارد فورک منجر به ظهور ارز دیگر به نام‌ بیت کوین SV شد که ارز دیجیتالی مجزا بود. در واقع این پروسه به‌دلیل اختلاف نظر جامعه هوادار بیتکوین کش بر سر تغییرات پیشنهادی برای پروتکل این ارز اتفاق افتاد که منجر به پیدایش ارزهای به‌عنوان رقیب با نام‌های بیت کوین ABC و بیت کوین SV شد. با گذشت زمان بیت کوین ABC راه خود را با همان نام بیتکوین کش ادامه داد، اما بیت کوین SV اینگونه نشد. این ارز مسیر جدیدی را به‌عنوان ارز دیجیتال متمایز ادامه داد و تا به امروز نیز با همین شرایط شناخته می‌شود.

بیتکوین کش چگونه کار می‌کند؟

این ارز با بلوک‌های بزرگ‌تر کارکرد سریع‌تری نسبت به بیت کوین دارد و همچنین کارمزد آن نیز پایین‌تر است. به‌علاوه این ارز از قراردادهای هوشمند و برنامه‌های اکوسیستم پشتیبانی می‌کند. در واقع قراردادهای هوشمند برپایه فناوری بلاک‌چین کار می‌کنند و معاملات در آن به‌صورت کد برنامه‌نویسی ثبت می‌شود.

عرضه 21 میلیون از این ارز تقریبا آن را کمیاب می‌کند، ولی برای خرید و فروش مانند پول فیزیکی است و به‌راحتی می‌توان آن را خرج کرد. این امر باعث شده که معاملات سریع باشند و کارمزد آن‌ها نیز به‌طور معمول کمتر از یک دهنم سنت است.

خرید و فروش بیت کوین کش

البته که ارز دیجیتال بیت کوین کش موارد استفاده مختلفی به جز خرید و فروش دارد. از این ارز می‌توان به‌عنوان پرداختی امن به تاجران شرکت‌کننده برای خرید کالاها و خدمات در فرشگاه‌های آنلاین استفاده کرد. همچنین این ارز برای تراکنش‌های خرد مانند پرداخت انعام به سازندگان محتوا یا پاداش چند سنت به کاربران برنامه‌ای آنلاین به‌علت کارمزد پایین خود بسیار مناسب است.

علاوه‌بر این می‌توانیم توسط بیتکوین کش قیمت و زمان تسویه حواله‌ها و حتی تجارت‌های فرامرزی را کاهش دهیم. از موارد استفاده دیگر این ارز می‌توانیم به توکن‌ها، قراردادهای هوشمند ساده شبکه آن و پرداخت‌های خصوصی توسط ابزارهایی مانند Cash Shuffle و Cash Fusion اشاره کرد.

قیمت بیتکوین کش

بیتکوین کش

بیت کوین کش چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟

در اوایل معرفی ارز بیت کوین کش برخی از حامیان، مسیر این ارز را ادامه دیدگاه ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین می‌دانستند که به‌عنوان پول دیجیتالی برای نقل‌وانتقالات همتا به همتا استفاده می‌شود. به‌همین‌دلیل تمامی دارندگان بیت کوین در زمان هادر فورک به‌صورت خودکار صاحب این ارز شدند.

به‌علاوه از نظر فنی نیز این دو ارز دیجیتال بسیار شبیه به یکدیگر هستند؛ چراکه که هر دو از یک الگوریتم استفاده می‌کنند. الگوریتم یکسان این ارزها شامل وجود 21 میلیون سکه و همچنین چهارچوب امنیتی به‌نام گره‌های اجماع کار یا PoW برای تایید تراکنش‌ها است.

فروش بیت کوین کش

از تفاوت‌ها می‌توانیم به دیدگاه‌های آینده این دو ارز اشاره کنیم. برای مثال بیتکوین کش قصد دارد که به مقیاس سیستم پرداخت جهانی دست پیدا کند، اما بیت کوین اینگونه نیست. همچنین در زمان هارد فورک اندازه بلوک این ارز از یک مگابایت به هشت مگابایت افزایش یافت. این افزایش اندازه بلوک باعث شد که این ارز بتواند تعداد تراکنش بالاتری را در ثانیه انجام دهد.

تعداد تراکنش بالا برای این ارز نه تنها باعث افزایش کارمزد نشده است، بلکه برای هر تراکنش شما کارمزد بسیار پایینی را پرداخت خواهید کرد. این خصوصیات باعث شده که مشکلات تراکنش بیت کوین مانند تاخیر در تراکنش‌ها و کارمزد بالای آن‌ها توسط ارز دیجیتال بیت کوین کش حل شود. همچنین توجه داشته باشید که اندازه بلوک این ارز از سال 2023، 32 مگابایت شده که در مقایسه با اندازه 1 مگابایتی بلوک بیت کوین بسیار بیشتر است.

ارز بیت کوین کش

تعداد سکه‌های در گردش بیتکوین کش

همانطور که قبل‌تر اشاره کردیم، بیت کوین و بیتکوین کش از نظر عرضه سکه با یکدیگر شباهت دارند. طبق گزارشات در حال حاضر bitcoin cash نزدیک به 21 میلیون توکن دارد که از این مقدار تقریبا معادل 2023 19,387,119 BCH در گردش است.

قیمت ارز بیت کوین کش

این ارز از نظر امنیتی با بیت کوین کاملا مشابه است. bitcoin cash نیز برای تامین امنیت شبکه خود از سیستم اجماع اثبات کار یا PoW استفاده می‌کند.

در سیستم اجماع اثبات کار، استخراج‌کنندگان پازل‌های محاسباتی را دشوار را حل می کنند. تا اعتبارسنجی تراکنش‌ها تایید شود و یک بلوک جدید ایجاد شود.

خرید بیت کوین کش

بیت کوین کش را چگونه استخراج می‌کنند؟

به فرآیند ساخت سکه های جدید ارز دیجیتال استخراج یا ماینینگ می گویند.

فرآیند استخراج باعث تایید تراکنش‌های جدید ارز دیجیتال هم می شود.

برای ماینینگ باید از دستگاه‌های ماینر که از قدرت محاسباتی بالا و الکتریسیته برای حل پازل‌‌های پیچیده کمک می‌گیرند، استفاده کرد.

ماینرها توانایی تولید بلاک‌های جدید بیت کوین کش برای ثبت تراکنش‌ها را دارند.

که اگر این بلاک‌ها توسط شبکه پذیرفته شود، پاداش آن توسط استخر ماینینگ یا خود ماینر به‌صورت بیت کوین کش تازه صادر شده، دریافت می‌شود.

با افزایش روزافزون قیمت bitcoin cash، ماینرهای جدید با تکنولوژی به‌روزتری سعی در اتصال به شبکه را دارند تا با نرخ هش بالاتر بتوانند سرعت بیشتری برای تولید و پذیرش بلوک‌ توسط شبکه این ارز را داشته باشند. به‌علاوه ماینرهای بیشتر باعث بالاتر رفتن ایمنی شبکه توسط افزایش و توزیع نرخ هش خواهند شد؛ چراکه مانع از کنترل یک ماینر روی وب می‌شوند.

خرید بیت کوین کش

خرید بیتکوین کش

خرید و فروش بیت کوین کش در تمامی صرافی های ایرانی وخارجی امکان پذیر است.

با توجه به اینکه بسیاری از صرافی های خارجی به کاربران ایرانی خدمات نمی دهند، بهتر است خرید بیتکوین کش امروزه در بسیاری از پلفترم‌های نقل‌وانتقال ارزهای دیجیتال امکان پذیر است؛ چراکه این ارز حجم بالایی خرید و فروش دارد. تنها کافی است که صرافی آنلاین مورد اعتماد خود را پیدا کنید و سپس با باز کردن حساب در آن به خرید بیتکوین کش خود بپردازید.

ارز دیجیتال بیت کوین کش

قیمت لحظه ای بیتکوین کش هم اکنون معادل 242.55 دلار آمریکا است که حجم معاملات آن را طی 24 ساعت گذشته 176،474،042 دلار گزارش داده‌اند. همچنین قیمت بیت کوین کش به تومان با احتساب قیمت میانگین دلار یعنی 50 هزار تومن تقریبا معادل 12 میلیون تومان حساب می‌شود.

علاوه‌بر این می‌توانید قیمت روز بیتکوین کش را از صرافی‌های معتبر به‌صورت لحظه‌ای چک کنید. ارزش بازار زنده این ارز نیز هم اکنون معادل 4,738,830,216 دلار است که 19537650 سکه BCH در گردش دارد.

خرید بیتکوین کش

تحلیل بیت کوین کش

در این قسمت به تحلیل فاندامنتالی bitcoin cash خواهیم پرداخت. توجه داشته باشید که برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال باید استراتژی خود را طراحی کنید و این تحلیل‌ها فقط می‌توانند جنبه کمکی داشته باشند. ازطرفی بیت کوین کش ارز دیجیتالی است که به واسطه شباهت آن به بیت کوین تحلیل فاندامنتالی مثبتی دارد.

ابتدا باید به بنیان‌گذاران این ارز توجه کنیم. افراد مهم در رابطه با ایجاد بیتکوین کش راجر ور، جیهان وو و آموری سچت هستند. راجر ور که قبل‌تر هم راجب او صحبت کوتاهی کردیم فردی سرشناس در زمینه ارزهای دیجیتال است. او را به‌عنوان اولین سرمایه‌گذار بیت کوین با نام مستعار مسیح بیت کوین می‌شناسند.

همچنین جیهان وو یکی از بنیان‌گذاران Bitmain به شمار می‌آید که تولیدکننده‌ای بزرگ در صنعت ماینرها نیز هست. علاوه‌بر این آموری سچت را به‌عنوان توسعه دهنده بیت کوین ABC می‌شناسند که نقش کلیدی در پیاده‌سازی بیتکوین کش داشته است.

قیمت لحظه ای بیت کوین کش

از نکات فاندامنتالی مهم دیگر می‌توان به تفاوت اندازه بلوک‌های این ارز با بیت کوین اشاره کرد که قبل‌تر نیز راجب آن صحبت کردیم. با اینکه bitcoin cash نیز هر 10 دقیقه یکبار بلاک جدید به بلاک‌چین اضافه می‌کند.

اما اندازه بزرگ‌تر هر بلاک بیت کوین کش در مقایسه با بیت کوین باعث شده است، که تراکنش‌ها سریع‌تر و با کارمزد پایین‌تر باشد. علاوه‌بر این‌ها این ارز از امنیت بالایی برخوردار است.

در ابتدا پاداش هر بلاک bitcoin cash معادل 12.5 BCH بود.

که هر چهار سال یکبار این مقدار را به نصف کاهش دادند. آخرین کاهش پاداش در آوریل 2020 رخ داد که در این زمان مقدار پاداش هر بلاک 6.25 BCH اعلام شد. در واقع این کاهش می‌تواند روی تعداد ماینرها تاثیر منفی بگذارد.

قیمت لحظه بیتکوین کش

همچنین برای جلوگیری از بازپخش یک تراکنش در بلاک‌های متخلف که به‌صورت حمله به شبکه ممکن است اتفاق بیفتد، این ارز از مکانیزم حفاظت از پخش مجدد استفاده می‌کند. با استفاده از این مکانیزم تراکنش‌های زنجیره‌ای معتبر قابل اجرا در زنجیره دیگری نیستند و خطر اقدامات ناخواسته کاهش پیدا خواهد کرد.

همچنین بیتکوین کش فرمت آدرس جدیدی را برای خود تعیین کرده است. این کار برای متمایز شدن آدرس‌های این ارز از آدرس‌های بیت کوین انجام شد. در این فرمت جدید آدرس‌های این ارز با “q” یا “p” شروع می شوند که این می‌تواند در مستقل شدن bitcoin cash کمک بسیاری کند.

از دیگر عوامل فاندامنتالی این ارز می‌توانیم به الگوریتم تنظیم سختی آن اشاره کنیم که الگوریتم EDA است. الگوریتم EDA سطح دشواری استخراج را تعیین می کند. الگوریتم دشواری بر اساس تعداد بلوک هایی که استخراج شده است. در بازه زمانی مشخص تنظیم می‌شود. از مزیت‌های این مکانیزم می‌‌توان به حفظ نرخ تولید بلوک‌های زنجیره اشاره کنیم.

نمودار بیت کوین کش

قیمت هر بیت کوین کش هم‌اکنون معادل 242 دلار است. تحلیل تکنیکال این ارز را در تایم فریم روزانه انجام می‌دهیم تا هم برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت و هم برای بلندمدت مفید باشد. همچنین می‌توانید نمودار قیمتی این ارز را در تمامی صرافی‌های معتبر مشاهده کنید.

اگر به نمودار بیتکوین کش در تایم فریم روزانه نگاهی بیندازید، متوجه روند صعودی این ارز خواهید شد. در حال حاضر مقاومتی حدود قیمت‌های 240 و 255 دلار برای صعود وجود دارد که قیمت بیتکوین کش هم اکنون در این نواحی است. اگر قیمت موفق شود این محدوده را پشت سر بگذارد، می‌تواند تا قیمت‌های 270 دلار صعودی داشته باشد.

به‌علاوه قیمت در حال حاضر در حال اصلاح روند صعودی روزانه خود است و ممکن است این اصلاح تا قیمت‌های پایین‌تر نیز انجام شود. اگر قیمت نتواند خود را بالای 250 دلار تثبیت کند، انتظار ما این است که تا 230 تا 220 دلار کاهش داشته باشد. در این محدوده ما انتظار حمایت خریداران از قیمت را داریم، ولی اگر این اتفاق هم نیفتد، احتمال دارد که قیمت تا محدوده 218 تا 212 دلار سقوط کند.

آیا بیت کوین کش برای خرید ارزنده است؟

جواب این سوال بستگی به تحلیل شما از قیمت و آینده این ارز دارد. بیت کوین کش به‌علت پشتوانه‌ای که دارد و میزان استقبالی که افراد برجسته در زمینه ارزهای دیجیتال از آن کردند، از نظر آینده قیمتی انتظار می‌رود که روندی صعودی داشته باشد. همچنین برای تحلیل بهتر قیمت ارز بیتکوین کش بهتر است از علم تکنیکال نیز کمک بگیرید و برای سرمایه‌گذاری روی آن استراتژی مناسب به‌کار ببرید.

قیمت روز بيتكوين كش

بیتکوین کش ارز دیجیتالی است که بسیاری از رفتار‌های آن مانند بیت کوین است. این ارز همچنین نسبت به بیت کوین کارمزد پایین‌تر و تراکنش‌های پرسرعت‌تری دارد. این خصوصیات مثبت به‌دلیل اندازه بلوک‌های این ارز است. اندازه بلوک های بیتکوین کش توانایی پردازش‌های بیشتری را نسبت به بیت کوین دارند.

به علاوه افراد برجسته از بیت کوین کش حمایت می کنند. در این مقاله تلاش کردیم که بیت کوین کش را از هر جنبه‌ای بررسی کنیم و اطلاعات جامعی را ارائه دهیم. امیدواریم این اطلاعات برای شما نیز مفید بوده باشد و باعث بهبود سرمایه‌گذاری شما شود.

جدید ترین مطالب مجله

خالق بیتکوین

خالق بیتکوین

خالق بیتکوین کیست؟ آیا تا به حال نام ساتوشی ناکاموتو را به عنوان خالق رمزارز بیتکوین شنیده‌اید؟ بیتکوین اول رمزارزی بود که در جهان ساخته شد و در سال 2008 در دسترس عموم قرار گرفت. از آن سال مدت ها می گذرد اما هنوز هم کسی نمی داند که خالق بیت کوین مرد است یا […]

مشاهده
هارد فورک و سافت فورک

هارد فورک و سافت فورک

فورک ارزهای دیجیتال فورک یکی از اصطلاحات مهم در دنیای ارزهای دیجیتال است. در این مقاله به بررسی مفهوم سافت فورک و هارد فورک می پردازیم. فورک در لغت به معنی چنگال است. اما ارتباط چنگال با ارز دیجیتال چیست؟ در قدم اول باید بدانید، تغییر هر گونه اطلاعاتی در بلاکچین غیر ممکن است. بلاکچین […]

مشاهده
هش تراکنش

هش تراکنش

هش تراکنش یا TXID نام هش تراکنش یا TXID را تمامی افرادی که در بازار کریپتو فعال هستند حتما شنیده‌اند. برای افرادی که نقل و انتقال ارزهای دیجیتال را انجام می‌دهند، دانستن اینکه هش تراکنش یا TXID چیست بسیار ضروری است. در این مقاله از صرافی سالاریکس معنی TXID را به ساده ترین شکل برای […]

مشاهده
ایردراپ ارزهای دیجیتال

ایردراپ ارزهای دیجیتال

ایردراپ ارزهای دیجیتال ایردراپ ارزهای دیجیتال به معنی هدیه رمزارز از طرف پدیدآورندگان آن رمزارز است. در این مقاله از صرافی سالاریکس در این مورد و نحوه دریافت ایردراپ توضیح خواهیم داد. همانطور که می‌دانید ارزهای دیجیتال نوعی دارایی دیجیتال هستند. پس طبیعی است که قابل معامله هستند. اما جالب است بدانید که به دست آوردن […]

مشاهده
پشتیبانی آنلاین سوالی دارید؟
پشتیبانی آنلاین

تماس از ساعت ۸:۰۰ تا ۲۰:۰۰

پشتیبانی آنلاین تماس تلفنی