وی چین VeChain | VET

USDT

تومان

بازار جهانی

معرفی ارز
درصد تغییرات روز گذشته
قیمت جهانی USDT

اطلاعات بازار سالاریکس

قیمت خرید از ما تومان
قیمت فروش به ما تومان
قیمت به دلار USDT
تومان
خرید کنید

ارز وی چین

وی چین پلتفرمی در قالب بلاک‌چین است که در فرایند‌های تجاری و بهبود زنجیره تامین نقش مهمی را ایفا می‌کند. این بلاک‌چین هدف‌‌های بسیاری را دنبال می‌کند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها ساده‌ کردن رویه‌هایی تجاری است. همچنین این بلاک‌چین توکن بومی مخصوص خود را نیز به نام ارز VET دارد. اگر شما نیز به‌دنبال سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال و آشنایی با شبکه آن هستید، با ما همراه باشید تا در ادامه محتوا به توضیح و تفسیر ارز وی چین و شبکه آن بپردازیم.

ارز وی چین

وی چین

شبکه ارز وی چین چیست؟

شبکه ارز وی چین بلاک‌چینی با قابلیت عقد قراردادهای هوشمند درجه اول است که آن را به‌عنوان شبکه سازمانی همه کاره می‌شناسند. این شبکه در سال 2015 به‌عنوان انجمن زنجیره خصوصی در زمینه بررسی کاربردهای بلاک‌چین با شرکت‌های معتبر کار می‌کرد.

علاوه‌بر این شبکه ارز وی چین با معرفی توکن VEN بر پایه شبکه اتریوم در سال 2017 به‌عنوان بلاک‌چینی عمومی خود را معرفی کرد. بعد از این تغییر جهت در ساختار سازمانی، بلاک چین وی چین موفق شد که  ارز دیجیتال VET را در سال 2018 معرفی کند.

شبکه وی چین تصمیم دارد که با استفاده از فناوری‌هایی نظیر فناوری‌های حاکمیت توزیع شده و اینترنت اشیا یا IoT اکوسیستمی ایجاد کند.

هدف از ساخت این اکوسیستم بهبود مشکلات برای تمامی صنایع از پزشکی گرفته تا انرژی، غذا و نوشیدنی تا پایداری و رسیدن به اهداف SDG است.

همچنین این شبکه با استفاده از قدرت داده‌های غیرقابل اعتماد قصد دارد، پایه‌های دیجیتالی را بسازد که پشتوانه انقلاب صنعتی چهارم شود. در واقع این هدف نیازمند اشتراک‌گذاری داده‌ها در زمان‌های مشخص بدون اعتماد شرکت‌کنندگان است.

دو توکن وی چین

پلتفرم وی چین از دو توکن VET و VTHO برای ایجاد ارزش بیشتر و مدیریت بلاک‌چین عمومی خود به نام VeChainThor استفاده می‌کند. ارزVET به‌عنوان تولیدکننده VTHO شناخته می‌شود و ذخیره‌کننده ارزش و واسطه انتقال ارزش است. VTHO بیشتر برای پرداخت کارمزدهای درون شبکه‌ای استفاده می‌شود و شبکه را از صرف ارز وی چین هنگام نوشتن داده‌‌های جدید بی‌نیاز می‌کند.

این مزیت اضافی برای اطمینان شبکه از ثابت نگه‌داشتن هزینه‌های استفاده از آن است.

از آنجایی که شبکه ارز وی چین از فناوری حاکمیت توزیع شده استفاده می‌کند، برای رخ دادن چنین اتفاق‌هایی نیازمند رای مثبت همه سهام‌داران است.

قیمت وی چین

اینترنت اشیا یا ساختار IoT چیست؟

اصطلاح اینترنت اشیا با اتصال مکانیزم‌ها و سیستم‌ها بدون دخالت انسان به اینترنت گفته می‌شود.

که این سیستم‌ها با یکدیگر تبادل اطلاعات نیز می‌کنند. برای مثال اتصال بین دستگاه‌های محاسباتی و ماشین‌های مکانیکی که همگی آن‌ها در بستر اینترنت اتفاق می‌افتد.

اغلب این دستگا‌ها را به‌عنوان قطعات هوشمندی می‌شناسند که توانایی ایجاد ارتباط با سیستم مرکزی، ارسال و جمع‌آوری داده‌ها را دارند. در واقع اینترنت اشیا براساس ارتباط بین دستگاه‌ها با اینترنت با امکان مشاهده و کنترل تجهیزات کاربران است که ارتباط و تعامل میان دستگاه‌های شبکه را راحت‌تر کند.

این سیستم کاربرد‌های فراوانی دارد که برای مثال می‌توانیم به مرزعه‌های هوشمند در صنعت کشاورزی، سنسورها و حسگر‌های خاص در اتومبیل‌ها، هوش مصنوعی و شبکه‌های بی‌سیم در صنعت و بسیاری از موارد دیگر اشاره کنیم. همچنین ترکیب این فناوری با بلاک‌چین می‌تواند نگرانی‌ها و مشکلات بسیاری را در زمینه‌های مختلف استفاده از اینترنت اشیا برطرف کند.

وی چین

ارز ویچین

معرفی آرمان‌های مورد نظر SDG

مهم ترین هدف ارز دیجیتال وی چین رسیدن به اهداف سازمان توسعه بین الملل با نام SDG است.

SDG است. SDG یا Sustainable Development Goals را ما به‌عنوان اهداف توسعه پایدار می‌شناسیم.

این اهداف توسط سازمان توسعه پایدار بین الملل در سال 2016 تصویب شد. و تا سال 2030 ادامه دارد.

سازمان توسعه پایدار بین الملل آرمان هایی برای جهان تعیین کرده است.

این آرمان‌ها 17 هدف اصلی را SDG دنبال می‌کنند که از این اهداف می‌توانیم به کار شایسته و رشد اقتصادی، سلامتی و تندرستی برای همه و ایجاد نوآوری در صنعت و بسیاری از موارد دیگر اشاره کنیم.

خرید وی چین

بنیان‌گذاران ارز وی چین چه کسانی هستند؟

شاید برایتان جالب باشید بدانید که یکی از بنیان‌گذاران اصلی ارز دیجیتال وی چین، سانی لو که به‌عنوان مدیر فناوری اطلاعات در این شبکه کار می‌کند، مدیر عامل شرکت Louis Vuitton چین بوده است. امروزه سانی لو به همین سبب نامی آشنا در صنعت دیجیتال به‌شمار می‌رود.

لو توجه همگان را به توانایی بلاک‌چین‌ها برای رفع مشکلات شفاف‌سازی جلب کرد. او همچنین استدلال می‌کند که می‌تواند ساختارهای سازمانی و کسب‌وکارها را به‌صورت trust-free یا به معنی لغوی آن بدون اعتماد کند. به‌علاوه او این کار را به واسطه همکاری نزدیک با مشاوران حسابرسی و داشتن گواهینامه‌هایی مانند PriceWaterhouseCoopers و DNV که کیفیت داده‌ها را تایید می‌کند، انجام خواهد داد.

یکی دیگر از بنیان‌گذاران شبکه ارز وی چین جی ژانگ نام دارد. او در زمینه‌‍‌های ساختار جهانی شرکت، مدیریت مالی و فناوری حاکمیتی شبکه نقش مهم را ایفا می‌کند. جی ژانگ قبل از کار در پروژه ارز وی چین در حوزه‌های مالی شرکت‌های Deloitte و PriceWaterhouseCoopers مشغول به‌کار بود.

توجه داشته باشید که بلاک‌چین وی چین یکی از قدیمی‌ترین پلتفرم‌‌های قرارداد هوشمند اختصاصی در بازار است که اعتبار بالایی در بین مشتریان سازمانی خود دارد و فعالیت رسمی خود را از سال 2015 آغاز کرده است.

ارز دیجیتال وی چین

چه عواملی ارز دیجیتال وی چین را منحصربه‌فرد می‌کند؟

شبکه ارز وی چین برای کمک به تغییر مدل‌های کسب‌وکار سنتی ساخته شده است.

همچنین این شبکه بیشتر برای تامین زنجیره شبکه اصلی تلاش می‌کند؛ چراکه این قسمت از صنعت دارایی‌های دیجیتال دهه‌هاست که تغییرات چشم‌گیری نداشته است.

به‌علاوه کار این شبکه در به‌وجود آوردن اعتماد غیرمتمرکز برای اکوسیستم‌های چند وجهی است.

که باعث شده ارز وی چین شاهد موفقیت‌های بزرگی در همکاری با مشتریان ویژه و ارگان‌های دولتی باشد.

فناوری شفاف‌سازی این شبکه می‌تواند بدون هیچ نقطه ضعفی امنیت، کنترل، کارایی و سهولت در ردیابی را برای تمامی داده‌ها فراهم کند. همچنین شبکه ارز وی چین می‌تواند هزینه‌ها را توسط اتوماسیون غیر قابل اعتماد یا trust-free خود از طریق قراردادها هوشمند کاهش دهد.

ارز دیجیتال vet

زنجیره تامین، لجستیک‌های بین‌المللی، کربن، اکوسیستم‌های تشویق‌کننده، پاسپورت‌های خودرویی و موارد دیگر همگی از اعتمادسازی دیجیتال هستند که این امکان فراهم می‌کند و از آن سود می‌برند.

به همین دلیل شبکه ارز وی چین جذابیت بسیار بالایی برای بسیاری از مشتریان مختلف و صنایع دارد.

علاوه‌بر این‌ها شبکه وی چین به پیشنهاد منحصربه‌فرد آن در راه‌اندازی توکن دوگانه مخصوص شبکه برای پروتکل‌های جدید اشاره می‌کند. از این پروتکل‌ها که به نقل از ادبیات خود شبکه پروتکل‌های متحول‌کننده نامیده می‌شوند می‌توانند به تخصیص هزینه و پلتفرم یک مرحله‌ای ToolChain اشاره کرد. تمامی این صحبت‌ها بدین معنی است که شرکت‌های محتاط در زمینه رمزارزها می‌توانند برای این بلاک‌چین به صورت ارز فیات پرداختی‌های خود در چهارچوب دریافت خدمات انجام دهند. ازسویی‌دیگر قراردادهای هوشمند هزینه‌های درون شبکه‌ای را تامین می‌کنند و همچنین این شبکه استفاده راحت در شرایط سخت را نیز تضمین می‌کند.

قیمت وی چین

ارز vet

نگاهی به نحوه کارکرد شبکه وی چین

VeChain IDs یا شناسه‌های وی چین جز اصلی بلاک‌چین هستند؛ چراکه برای هر محصول شناسه‌ای منحصربه‌فرد اختصاص پیدا می‌کند. از طرفی سنسورهایی برای ردیابی هر مرحله از زنجیره تامین تعبیه شده است. نتیجه این سیستم‌ها محیطی امن را برای همه طرفین می‌سازد که داده‌ها در آن مستند و تایید می‌شوند.

شبکه وی چین براساس یک ایده‌ای کلی بنا شد. این ایده به‌دنبال راهی برای تایید اصالت و کیفیت محصولات واقعی و کاهش تقلب می‌گردد. در واقع این پلتفرم کاری می‌کند تا ذینفعان ارائه اطلاعات جامع در مورد محصولات و فرآیندهای تجاری داشته باشند. همین امر سبب می‌شود تا تجارت بین‌المللی منصفانه‌تر و کارآمدتر باشد و شفافیت بازار افزایش پیدا کند.

ارز وی چین امروزه مشتریان بزرگی مانند BMW، LVMH و Walmart دارد. همچنین یکی از کارکردهای این شبکه اجرای dApps است که برای توسعه‌دهندگان سازمانی استفاده می‌شود. به‌همین‌علت شرکت‌هایی که از این بلاک‌چین استفاده می‌کنند می‌توانند خدمات و کالاهای بهتری را ارائه دهند. به‌علاوه برای تسهیل فرایند‌ها شبکه ارز وی چین از راه‌حل‌ پیشرفت‌های اختصاصی از جمله ToolChain، My Story Tool، بلاک چین VeChainThor و فناوری اینترنت اشیا یا IoT استفاده می‌کند.

وی چین ارز دیجیتال

ویژگی‌های مهم شبکه وی چین را بشناسیم

هر شبکه بلاک‌چینی که در بازار به مرحله توسعه می‌رسد، دارای هدف‌هایی است که دستیابی نسبی به این اهداف باعث می‌شود تا ویژگی‌های مهمی را ارائه کند. شبکه بلاک‌چین وی چین نیز از قاعده مستثنی نیست و دارای ویژگی‌های مهمی است. در ادامه بیشتر با این ویژگی‌ها آشنا خواهید شد:

  • ارائه بینش بهتری در رابطه با فرآیند‌هایی که داخل زنجیره تامین انجام می‌شود.
  • ارز وی چین یک توکن توسعه یافته است. و ابزاری برای انتقال خدمات و کالاها در سراسر زنجیره تامین است.
  • در نظر گرفتن اولویت‌های بالاتر برای افرادی که دارندگان توکن در شبکه بلاک‌چین وی چین هستند.
  • استفاده از مدارک معتبری که توسط اعتبارسنج‌ها تایید می شود. هر اعتبارسنج اضافه شده بلاک‌چین را تایید می‌کند.
  • قابلیت‌های خاص مانند کیف پول تلفن همراه که می‌توانید از آن برای انجام تراکنش‌های خود استفاده کنید.

تحلیل ارز وی چین

مزایا و معایب شبکه بلاک‌چین وی چین

تا اینجای کار به‌صورت حدودی با بیشتر مزایای شبکه بلاک‌چین وی چین آشنا شدید، ولی این به معنی کامل بودن این شبکه نیست و هنوز نیازمند بهبود بیشتر است. در ادامه با مزایا و معایب کلی این شبکه آشنایی بیشتری پیدا خواهیم کرد.

از مزایای این شبکه می‌توان به بینش بهتر در رابطه با فرآیند‌هایی که در زنجیره تامین انجام می‌شود، اشاره کرد.

این پلتفرم با شرکت حسابداری Pwc می کند.

PwC یا PricewaterhouseCoopers جزو چهار شرکت برتر حسابداری دنیا شناخته می‌شود.

دفتر این شرکت در انگلستان است. بیش از 200 هزار نفر پرسنل در 157 کشور جهان دارد.

همکاری وی چین با این کمپانی بزرگ به وی چین اعتبار می دهد.

به‌علاوه از مزیت‌های بلاک چین وی چین می‌توان به شفافیت آن و انتشار به موقع گزارش های مالی شفاف اشاره کرد.

پلتفرم وی چین با هیچ ارز دیگری همکاری نمی کند. این یکی از معایب شبکه وی است.

نمودار وی چین

ایمنی شبکه وی چین چگونه تامین می‌شود؟

ایمنی شبکه وی چین توسط پروتکل PoA یا Proof of Authority تامین می‌شود که برای دستیابی به امنیت در مقابل پروتکل‌های امنیتی شبکه‌های دیگر مانند بیت کوین به قدرت محاسباتی کمی نیاز دارد. بر طبق گزارشات CTI ردپای کربن به‌صورت سالانه در این شبکه بسیار پایین است که تنها 2.4 درصد از استخراج بیت‌کوین را تشکیل می‌دهد. در نتیجه پروتکل PoA به مکانیزم اجماع فوق‌العاده کارآمد برای ایمنی شبکه تبدیل می‌شود.

Proof of Authority یا الگوریتم اثبات اعتبار مکانیزم اجماع مبتنی بر شهرت دارد که همین امر باعث می‌شود برای شبکه‌های بلاک‌چین نیمه خصوصی بسیار کارآمد باشد. این الگوریتم از ارز هویتش استفاده می‌کند. به این معنی که اعتبارسنج‌های بلوکی به‌صورت سکه نبوده و بلکه شهرت خود آن‌ها، آن‌ها را اعتبارسنجی خواهد کرد. در نتیجه گره‌های معتبر که به‌صورت دلخواه به‌عنوان اعتبارسنج‌های قابل اعتماد انتخاب می‌شوند، عامل اصلی ایمنی در شبکه خواهند بود.

تحلیل تکنیکال وی چین

چه میزان توکن VET در گردش است؟

شبکه وی چین دارای دو توکن داخلی VET یا VeChain و VTHO یا VeThor است. سیستم توکن‌های دوگانه به‌عنوان پیشنهادی منحصربه‌فرد از طرف شبکه برای کاربران به‌شمار می‌رود؛ چراکه از نوسانات هزینه‌ها و ازدحام شبکه جلوگیری می‌کند.

ارز دیجیتال VET به‌عنوان توکنی برای تراکنش‌ها و سایر فعالیت‌های شبکه شناخته می‌شود. ازسویی‌دیگر از توکن VTHO برای پرداخت هزینه‌ها استفاده می‌کنند که مانند عملکرد سیستم گاز برای تراکنش‌های اتریوم این توکن را نیز به نام توکن گاز می‌شناسند.

مقداری کمی از درآمد غیرفعال توکن VTHO را دارندگان ارز دیجیتال VET به‌صورت خودکار ایجاد می‌کنند. علاوه‌بر این 70 درصد از VTHO مورد استفاده در پرداخت VET از بین می‌رود. VTHO براساس میزان دارایی‌های ارز وی چین تولید می‌شود و VET نیز دارای حداکثر عرضه ثابت 86,712,634,466 توکن است.

قیمت vet

ارز دیجیتال VET چه استفاده‌هایی دارد؟

ارز دیجیتال VET محبوبیت بالایی در بین ارزهای دیجیتال به‌علت پشتوانه بلاک‌چین قوی خود پیدا کرده است. توجه داشته باشید که در زمینه‌های مختلفی می‌توانید از این ارز دیجیتال استفاده کنید که در ادامه به انواع استفاده از آن خواهیم پرداخت:

  • معامله و خرید و فروش ارز دیجیتال VET: این ارز دیجیتال را می‌توانید در صرافی آنلاین وی چین خرید و فروش کنید که اپلیکیشن موبایل آن نیز این کار را بسیار راحت‌تر کرده است.
  • سرمایه‌گذاری: شما می‌توانید روی ارز دیجیتال این شبکه سرمایه‌گذاری کنید؛ چراکه که در آینده پیش‌بینی‌های مثبتی نسبت به قیمت این ارز وجود دارد.
  • پرداخت‌های آنلاین: توکن‌های VET به‌راحتی برای پرداخت‌های آنلاین قابل استفاده است. همچنین بسیاری از سایت‌های تجارت الکترونیک از این ارز برای پرداخت‌های خود استفاده می‌کنند.

تحلیل وی چین

برای تحلیل وی چین باید از هر دو نوع تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال استفاده کنیم. تا اینجای کار تقریبا اطلاعاتی را برای تحلیل فاندامنتال این ارز در اختیار شما قرار داده‌ایم و در ادامه به بررسی این ارز با تحلیل تکنیکال از طریق استفاده از نمودار وی جین خواهیم پرداخت. تحلیل وی چین در مقابل قیمت دلار است و در تایم فریم روزانه انجام خواهد شد که سرمایه‌گذاری‌های طولانی‌مدت و کوتاه‌مدت نیز بتوانید از آن استفاده کنید.

در حال حاضر قیمت ارز وی چین 0.02071850 دلار آمریکا است که در تایم فریم روزنه می‌توانیم تغییر جهتی را مشاهده کنیم. این تغییر جهت از روند نزولی به صعودی به چشم می‌خورد که می‌تواند شروع روند صعودی پرقدرتی باشد؛ چراکه این ارز تقریبا نزدیک به کف‌های تایم فریم‌های بالاتر از روزانه است و انتظار حمایت سنگین از قیمت را داریم.

این روند صعودی با تثبیت قیمت در حدود 0.0220 تا 0.0230 می‌تواند قدرت بالای خود را نشان دهد. در این حوالی می‌توانیم انتظار مقاومت از بازار را داشته باشیم که در این حالت دو سناریو داریم. در سناریو صعودی می‌توانیم بالا رفتن قیمت را تا عدد 0.0250 متصور باشیم.

سناریو بعدی برای حالتی است که بازار نتواند این مقاومت را از سر راه بردارد و روندی نزولی پیش بگیرد. در این حالت انتظار داریم که قیمت تا عدد 0.0196 تا 0.0184 کاهشی شود و در این قیمت‌ها انتظار حمایت از خریداران می‌رود. اگر خریداران از این سطح قیمتی نیز حمایت نکنند، امکان ریزش قیمت تا عددهای 0.0168 تا 0.0158 وجود دارد.

خرید ارز وی چین

شما می‌توانید خرید وی چین را از تمامی صرافی‌های معتبر ارزهای دیجیتال انجام دهید. همچین خرید ارز VET در مقابل ارزهای فیات، استیبل کوین‌ها و ارزهای دیجیتال موجود است. در حال حاضر بازارهایی نیز برای خرید و فروش ارز VTHO نیز وجود دارد.

ارزvet

ارز وی چین دارای شبکه مخصوص به ‌خود است که قابلیت‌های منحصربه‌فردی را ارائه می‌کند. مهم‌ترین قابلیتی که شبکه این ارز دیجیتال ارائه می‌دهد، شفاف‌سازی دیجیتالی است که در شبکه‌های دیگر نمی‌توانید این مزیت را داشته باشید.

در این محتوا سعی کردیم اطلاعات کامل و جامعی را در رابطه با ارز دیجیتال وی چین و شبکه‌ آن ارائه کنیم که امیدواریم برای کسانی که قصد سرمایه‌گذاری روی این ارز را دارند، مفید بوده باشد.

خرید ارز vet

وی چین (VeChain) یک مجموعه خدمات بلاک‌چینی بوده و از نخستین بلاک‌چینی‌هایی است که به طور انحصاری برای تأمین نیاز کاربران ایجاد شده است. هدف اصلی این اکوسیستم تجاری توزیع‌شده، ایجاد سهولت در فرآیندهای کسب‌وکارهای مختلف در سراسر جهان بوده است.

انعطاف‌پذیری این پلتفرم کاربران را قادر ساخته تا یک محصول را از کارخانه تا مصرف‌کننده نهایی، صرف‌نظر از اینکه محصول یک لباس برند باشد یا نوشیدنی یا دارو، پیگیری کنند.

جدید ترین مطالب مجله

خالق بیتکوین

خالق بیتکوین

خالق بیتکوین کیست؟ آیا تا به حال نام ساتوشی ناکاموتو را به عنوان خالق رمزارز بیتکوین شنیده‌اید؟ بیتکوین اول رمزارزی بود که در جهان ساخته شد و در سال 2008 در دسترس عموم قرار گرفت. از آن سال مدت ها می گذرد اما هنوز هم کسی نمی داند که خالق بیت کوین مرد است یا […]

مشاهده
هارد فورک و سافت فورک

هارد فورک و سافت فورک

فورک ارزهای دیجیتال فورک یکی از اصطلاحات مهم در دنیای ارزهای دیجیتال است. در این مقاله به بررسی مفهوم سافت فورک و هارد فورک می پردازیم. فورک در لغت به معنی چنگال است. اما ارتباط چنگال با ارز دیجیتال چیست؟ در قدم اول باید بدانید، تغییر هر گونه اطلاعاتی در بلاکچین غیر ممکن است. بلاکچین […]

مشاهده
هش تراکنش

هش تراکنش

هش تراکنش یا TXID نام هش تراکنش یا TXID را تمامی افرادی که در بازار کریپتو فعال هستند حتما شنیده‌اند. برای افرادی که نقل و انتقال ارزهای دیجیتال را انجام می‌دهند، دانستن اینکه هش تراکنش یا TXID چیست بسیار ضروری است. در این مقاله از صرافی سالاریکس معنی TXID را به ساده ترین شکل برای […]

مشاهده
ایردراپ ارزهای دیجیتال

ایردراپ ارزهای دیجیتال

ایردراپ ارزهای دیجیتال ایردراپ ارزهای دیجیتال به معنی هدیه رمزارز از طرف پدیدآورندگان آن رمزارز است. در این مقاله از صرافی سالاریکس در این مورد و نحوه دریافت ایردراپ توضیح خواهیم داد. همانطور که می‌دانید ارزهای دیجیتال نوعی دارایی دیجیتال هستند. پس طبیعی است که قابل معامله هستند. اما جالب است بدانید که به دست آوردن […]

مشاهده
پشتیبانی آنلاین سوالی دارید؟
پشتیبانی آنلاین

تماس از ساعت ۸:۰۰ تا ۲۰:۰۰

پشتیبانی آنلاین تماس تلفنی