تزوس Tezos | XTZ

USDT

تومان

بازار جهانی

معرفی ارز
درصد تغییرات روز گذشته
قیمت جهانی USDT

اطلاعات بازار سالاریکس

قیمت خرید از ما تومان
قیمت فروش به ما تومان
قیمت به دلار USDT
تومان
خرید کنید

قیمت تزوس

علاقه‌مندان به شبکه‌های مختلف بلاک‌چین با نام تزوس آشنا هستند. Tezos شبکه بلاکچینی منحصربه‌فرد است که توکن بومی به نام Tez دارد. این توکن را به‌ نام tezzie نیز می‌شناسند. در این بلاک‌چین کاربران در پروژه‌های مالی مشارکت دارند، اما اگر نحوه کارکرد آن را نمی‌دانید، همراه ما باشید. در این محتوا به این بلاک‌چین و توکن بومی آن خواهیم پرداخت. قیمت تزوس در حال حاضر به رقم متوسط ​​روزانهٔ جدیدی ارتقا یافته است، البته این عملکرد نشان از پتانسیل رشد و جذابیت این ارز دیجیتال دارد.

درباره تزوس

ارز دیجیتال تزوس که با نماد اختصاصی (XTZ) در بازار ارزهای دیجیتال معروف است، یک پلتفرم غیر متمرکز توزیع شده و خود اصلاح گر می‌باشد. این ارز دیجیتال از قرارداد‌های هوشمند برای ایجاد یک سازو کار درون زنجیره‌ای بهره می‌برد. هدف اصلی پلتفرم طراحی چند ساختاری با بروزرسانی‌های جزئی درون زنجیره‌ای در پروتکل است. به نوعی که از مدل اجماع اثبات سهام اصلاح شده که در آن سهامداران قادر به تغییر ساختار پروتکل هستند، استفاده می‌کنند.

ارز دیجیتال تزوس

تزوس

تزوس را به‌عنوان شبکه‌ای بلاک‌چینی که از قراردادهای هوشمند حمایت می‌کند، می‌شناسند. ایده اصلی به‌وجود آمدن این بلاک‌چین از ساخت شبکه‌ای رقابتی با اتریوم نشات می‌گیرد. بنیان‌گذاران Tezos تلاش کردند بلاک‌چینی ایجاد کنند که با بلاک‌چین اتریوم شباهت داشته باشد.

از طرفی همزمان با شباهت با اتریوم، تفاوت بزرگی را ایجاد کردند تا بتواند جنبه رقابتی داشته باشد. این تفاوت بزرگ در زیرساخت این شبکه نمایان شده است. زیرساخت‌های Tezos به‌صورتی طراحی شده‌اند که بتوانند پیشرفته‌تر از اتریوم عمل کنند. همچنین این زیرساخت قابلیت تکامل و بهبود در طول زمان را دارد.

نکته مهم بعدی راجع به این شبکه بهبود یافتن آن بدون ایجاد خطر برای هارد فورک است. این امر معضلی بود که بیت‌کوین و اتریوم در زمان ایجاد نتوانستند حل و فصل کنند. به‌علاوه Tezos اعلام کرده که رویکرد آینده‌نگر خواهد داشت و در آینده بسیار پیشرفته‌تر از حال حاضر عمل خواهد کرد.

در سپتامبر سال 2014 وایت پیپر Tezos ارائه شد. اطلاعات درون این وایت پیپر نشان‌دهنده فناوری زیربنای این شبکه بودند. در این وایت پیپر زیرساخت شبکه را فناوری منبع باز با خصوصیات مختلف معرفی کردند. از این خصوصیات می‌توان به ایمنی، قابل ارتقا بودن و ماندگاری بالا اشاره کرد. به‌علاوه شبکه اصلی چهار سال بعد از منتشر شدن وایت پیپر راه‌اندازی شد.

تاریخچه‌ای از تزوس

در سال 2014 مردی فرانسوی به نام آرتور بریتمن وایت پیپری با نام مستعار L. M. Goodman منتشر کرد. او در این وایت پیپر اصول اصلی Tezos را نوشت. آرتور بریتمن در سانفرانسیسکو زندگی می‌کرد و به ‌عنوان تحلیل‌گر در مورگان استنلی مشغول به کار بود. قبل از آن او به‌‌عنوان مهندس در گوگل ایکس و وایمو کار می‌کرد.

آرتور بریتمن وایت پیپر Tezos را با همکاری همسر خود کاتلین بریتمن نوشت. کاتلین نیز سابقه شغلی خوبی مانند کارمند صندوق سرمایه گذاری Bridgewater Associates و R3 را در کارنامه کاری خود داشت.

در این وایت پیپر آرتور بریتمن به یکی از مشکلات بیت‌کوین اشاره کرد. او اینگونه بیان کرد که علت اصلی شکست بیت‌کوین نبود فرایند حاکمیتی است. فرایندی که بتواند مشارکت‌های جامعه را توسط شبکه دریافت و استفاده کند.

آرتور بریتمن و همسرش بعد از انتشار این وایت پیپر استارت آپی به نام Dynamic Ledger Solutions را تاسیس کردند. این استارت آپ کدهایی را می‌نوشت که در نهایت زیربنای پروتکل Tezos را تشکیل داد. در نهایت این شرکت توسط بنیاد Tezos خریداری شد تا از مالکیت شبکه اطمینان حاصل شود.

آخرین به‌روزرسانی‌های قیمت تزوس نشان می‌دهد که این ارز در مسیر صعودی قرار دارد و امکانات موفقیت آینده را به همراه دارد.

ارز تزوس

آشنایی بیشتر با شبکه بلاک‌چین تزوس

اگر آشنایی مختصری با بلاک‌چین‌ها داشته باشید، با فرایند اشتراک‌گذاری میان آن‌‌‌ها غریبه نخواهید بود. اشتراک‌گذاری در بلاک‌چین‌ها فرایندی ساده و عمومی است، اما بلاک‌چین Tezos روش منحصربه‌فردی برای انجام این کار دارد.

این شبکه اشتراک‌گذاری خود را به نانوایی تشبیه کرده و به این فرایند، فرایند پخت می‌گوید. اشتراک‌گذاری بدین صورت است که شرکت کنندگان می‌توانند در حاکمیت شبکه مشارکت داشته باشند. مشارکت با اشتراک‌گذاری 8000 XTZ شروع می‌شود. در واقع این مبلغ می‌تواند کاربر را به گره‌ای فعال در شبکه تبدیل کند. در اصطلاحات شبکه Tezos به مشارکت‌کنندگان نانوا نیز گفته می‌شود.

چگونگی مشارکت نانوایان در پروسه‌های حاکمیتی نیز روند منحصربه‌فردی دارد. این افراد طی دوره‌ای چهار مرحله‌ای که به‌صورت تقریبی 23 روز طول می‌کشد، به تغییرات پیشنهادی در ساختار بلاک‌چین رای می‌دهند. در نهایت پیشنهاداتی که اکثریت به آن رای مثبت دهند، 48 ساعت به‌صورت آزمایشی در شبکه اجرا می‌شود.

نکته‌ای که شبکه بلاک‌چین تزوس روی آن تاکید دارد، غیر متمرکز بودن تمامی فعالیت‌ها و مدیریت شبکه است. این امر آنقدر برای بنیاد مدیریتی اهمیت دارد، که هر گونه نقش عملیاتی خود را در شبکه نقض می‌کند. شاید برایتان سوال پیش بیاید که در صورت نداشتن نقش عملیاتی، در واقع کار این بنیاد چیست؟ حمایت از توسعه زیرساخت‌های شبکه و تامین مالی برای تقویت پذیرش شبکه از نقش‌های اصلی این بنیاد به‌حساب می‌آید.

شیوه مدیریتی شبکه و منفعت‌هایی آن

بعد از اجرایی شدن پیشنهادات در مدت 48 ساعت تمام اشکالات پیشنهادات جدید شناسایی و برطرف می‌شود. همچنین اگر در این مدت پیشنهادات اجرایی توسط اکثریت کاربران تایید شود، به‌صورت کامل اجرایی خواهد شد.

مشارکت شرکت‌های معروف یکی از مزیت‌های این ساختارهای مشارکتی برای شبکه تزوس است. برای مثال بانک بزرگ فرانسوی Societe Generale در سال 2020 همکاری خود را با این شبکه اعلام کرد. مشارکت این غول مالی بزرگ با شبکه Tezos برای راه‌اندازی و آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی بود.

به‌علاوه نحوه مدیریت شبکه باعث شده تا صرافی‌های معتبری مانند Binance و Coinbase از Tezos Staking پشتیبانی کنند. این امر بدین معنی است که افرادی که ارز دیجیتال XTZ داشته باشند می‌توانند طی رویدادهای خاص از این صرافی‌ها هدیه بگیرند. این مزیت را نمی‌توانید به راحتی در هر ارز دیجیتال پیدا کنید.

علاوه‌بر این‌ها گزینه‌ای وجود دارد که شما می‌توانید از طریق آن درآمدزایی نیز بکنید. این گزینه در شبکه Tezos به‌عنوان رول شناخته می‌شود. شما می‌توانید با پرداخت 8000 Tez به‌عنوان گره در شبکه فعالیت داشته باشید. درآمد شما از اعتبار سنجی تراکنش‌های شبکه بلاک‌چین خواهد بود. این درآمد سهم مناسبی از تراکنش‌ها را برای شما دارد.

نگاهی به مزیت‌های سرمایه‌گذاری در شبکه Tezos

Tezos می‌تواند مزیت‌هایی را برای سرمایه‌گذاری ارائه دهد که آن را از سایر ارزهای دیجیتال متمایز کند. از مهم‌ترین مزیت‌های این شبکه مکانیسم اجماع آن است. در واقع تزوس از مکانیسم اجماع PoS استفاده می‌کند. این مکانیسم می‌تواند ویژگی‌های خاصی مانند مشارکت همه سهامداران در شبکه و سازگاری با محیط‌زیست را ارائه دهد. از مزیت‌های دیگر این شبکه می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • روند ایجاد تغییرات در این شبکه شیوه دموکراتیک را پیش گرفته است. در مقایسه با سایر شبکه‌ها می‌توانید این مزیت را کاملا احساس کنید. نانواها می‌توانند تغییرات پروتکل Tezos را از طریق سیستمی رسمی پیشنهاد کنند و رای دهند.
 • شما می‌توانید در این شبکه به‌راحتی از قراردادهای هوشمند، NFT و سایر ویژگی‌های DeFi استفاده کنید. این مزیت به‌علت قابل برنامه‌ریزی بودن شبکه به‌وجود آمده است.
 • شبکه اجازه واگذاری XTZ برای کسب جوایز جزئی را می دهد.

خرید تزوس

بررسی معایب شبکه تزوس

برای سرمایه‌گذاری سنجیده، علاوه‌بر مزایا باید از معایب شبکه مدنظر خود نیز آگاه شوید. هر شبکه بلاک‌چین دیجیتال دارایی معایب منحصربه‌فرد خود است و شبکه Tezos نیز این قاعده مستثنی نیست. در ادامه بیشتر با معایب این شبکه آشنا خواهید شد:

 • این شبکه پذیرش گسترده‌ای ندارد. این گفته بدین معناست که این شبکه در مقایسه با رقیب‌های خود مانند بلاک‌چین اتریوم به‌صورت عمومی محبوبیت خاصی ندارد. همچنین تزوس رقابت‌های سختی با پلفترم‌های قراردادهای هوشمند دارد.
 • ضریب جینی نسبتا بالایی دارد. ضریب جینی نشان‌دهنده تمرکز بالا از نظر مالی یا سیستمی است. در واقع اگر بخواهیم به زبان ساده‌تری بگوییم، شبکه Tezos تمایل دارد در میان درصد کمتری از کاربران متمرکز شود. این امر می‌تواند نشان‌دهنده مشکلی امنیتی نیز باشد.
 • تاخیر در صدور توکن از معایب دیگر شبکه است. این مشکل باعث می‌شود تا کاربران بدون اطلاع از پاداش‌های خود غافل شوند.
 • از نظر توسعه‌دهنگان بلاک‌چین‌ها این شبکه هنوز نابالغ است. برای مثال تصور کنید که محبوبیت شبکه افزایش پیدا کند، هزینه و سرعت تراکنش‌ها در آن زمان هنوز قابل محاسبه نیست.

خرید ارز تزوس

مشارکت‌ها و همکاری‌های این شبکه

در این قسمت می‌خواهیم مشارکت‌ها و همکاری‌های شبکه Tezos که قبل‌تر اشاره مختصری به آن کردیم را باز کنیم. بلاک‌چین‌ها و پلتفرم‌های شبکه‌ دیجیتال همگی در تلاش برای مشارکت با بزرگان فناوری‌های به‌روز هستند تا بتوانند محبوبیت خود را افزایش دهند. شبکه Tezos نیز در این زمینه موفقیت‌هایی کسب کرده که در ادامه به ‌آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • شراکت با Google Cloud: این پلتفرم برای توسعه برنامه web3 خود و ارائه خدمات نوین به کاربران با شرکت تزوس همکاری می‌کند. حتی این مشارکت به جایی رسیده است که مشتریان Google Cloud می‌توانند به‌عنوان نانوایان شبکه فعالیت داشته باشند.
 • شرکت Ubisoft: این شرکت نیز به‌عنوان نانوایی که ماهیت شرکتی دارد، به شبکه پیوسته است. این مشارکت هدف‌هایی برای ترکیب شبکه بلاک‌چین با بازی‌های کامپیوتر و امکان درآمدزایی از آن‌های برای کاربران را دنبال می‌کند. به‌علاوه توسط مرکز تحقیق و توسعه مستقر در فرانسه به نام Nomadic Labs ساختارهای این دو شرکت به هم پیوسته است.
 • مشارکت با Fireblocks: این شرکت به‌عنوان پلتفرم نگهداری و توسعه خدمات تسویه ارزهای دیجیتال عمل می‌کند. گسترش فعالیت این شرکت با شبکه Tezos باعث افزایش پشتیبانی و دسترسی به اکوسیستم می‌شود. در نهایت این مشارکت رشد DeFi و Web3 را به همراه خواهد داشت.
 • Deloitte Luxembourg و موزه اورسی: دیلویت لوکزامبورگ در اکتبر سال 2023 شراکت خود را در اعتبارسنجی، ایمن‌سازی و افزودن تراکنش‌ها به شبکه Tezos آغاز کرد. ازسویی‌دیگر شراکتی یک ساله از سپتامبر سال 2023 با موزه اورسی آغاز شد که موسسه‌ای فرهنگی و هنری است. این مشارکت نیز برای ارائه Web3 در کنفرانس‌ها و برنامه‌های آموزشی صورت گرفت.

چرا از تزوس استفاده کنیم؟

Tezos از جهات بسیاری برای استفاده جذاب است. فرایندهایی مانند تأیید رسمی که قابلیت اطمینان از به‌روزرسانی‌ها، عرضه‌ها و قراردادها را مشخص می‌کند می‌تواند از جذابیت‌های این شبکه باشد. همچنین این شبکه موقعیت بسیار مناسبی برای ‌راه‌اندازی dappها و NFTهای جدید دارد.

به‌علاوه این شبکه بستری را برای پروژه‌های جدید فراهم کرده است. از این پروژه‌ها می‌توان به Tezure که بازار بیمه غیرمتمرکز است و برنامه‌ای به نام tzBTC که توکن‌های بیت‌کوین را می‌سازد، اشاره کرد. به‌علاوه همانطور که قبل‌تر نیز اشاره کردیم، بسیاری از سرمایه‌گذاران این شبکه را موقعیت بسیار مناسبی برای درآمد غیرفعال می‌دانند.

قیمت تزوس در حال حاضر در بازار با استقرار قوی، امکان آغاز یک دوره رشدی فراهم کرده و توجه سرمایه‌گذاران را جلب کرده است.

فروش تزوس

توکن بومی شبکه Tezos و دلایل ارزشمند بودن آن

ارز دیجیتال شبکه تزوس را به نام Tez یا ارز دیجیتال XTZ می‌شناسند. این ارز برای مشارکت در شبکه ارزی حیاتی محسوب می‌شود. برای مثال اگر مبلغ قابل توجهی از این ارز دیجیتال نداشته باشید، نمی‌توانید به‌عنوان نانوا در شبکه فعالیت کنید.

ازسویی‌دیگر با داشتن این ارز دیجیتال ‌می‌توانید در فرایند‌های حاکمیتی شبکه رای دهید. توجه داشته باشید که ارزش هر رای به مقدار ارز دیجیتال XTZ شما بستگی دارد. همچنین می‌توانید به مقداری که ارز دیجیتال XTZ را برای فرایند پخت به اشتراک می‌گذارید، پاداش دریافت کنید. محاسبه این پاداش‌ها در پلتفرم شبکه به‌صورت کامل توضیح داده شده است.

به‌علاوه اگر ارز دیجیتال XTZ خود را برای اعتبارسنجی واگذار کنید، نیز پاداشی برای شما در نظر می گیرد. این پاداش می‌تواند مانند درآمدی غیر فعال برای شما عمل کند. بنابراین، با استناد به مواردی که تا به اینجا گفتیم، ارز دیجیتال XTZ برای شبکه تزوس بسیار ارزشمند محسوب می‌شود.

بررسی عرضه توکن‌های XTZ

همانطور که گفتیم توکن بومی شبکه تزوس به نام tez یا tezzies ارز دیجیتال اصلی شبکه به حساب می‌آید. عرضه این توکن هدف‌هایی مانند پشتیبانی و پیشبرد عملیات و امنیت شبکه Tezos را دنبال می‌کند. در ادامه به بررسی تکنومیکس این ارز دیجیتال خواهیم پرداخت:

 • Staking یا پخت: دارندگان توکن tez می‌توانند با مشارکت در شبکه به عنوان نانوا، توکن خود را به سهام تبدیل کنند. این کار باعث می‌شود که دارندگان توکن در ایمن‌سازی و ایجاد بلوک‌های جدید در شبکه شریک باشند. به کل این فرایند پخت یا Staking می گویند. این سیستم به‌علت پروتکل Proof-of-Stake ایجاد می شود.
 • واگذاری اختیار: شبکه این امکان را فراهم کرده تا کسانی که نمی‌خواهند به صورت مستقیم در فرایند پخت شرکت کنند، توکن‌های خود را در اختیار نانوا دیگری قرار دهند. با این کار می‌توانند به‌صورت غیرمستقیم در فرایند پخت شرکت کنند و در درصدی از سود آن شریک باشند.
 • تورم: شبکه توکن‌های جدید XTZ را به‌عنوان پاداش برای نانواها تولید می‌کند. این فرایند باعث ایجاد تورمی مثبت می‌شود که چون همه دارندگان توکن در واقع سهام‌دار هستند، این سود به‌طور مساوری در بین مشارکت‌کنندگان تقسیم می‌شود.
 • حاکمیت روی شبکه: این مورد را قبل‌تر نیز توضیح داده‌ایم. تمامی افرادی که توکن‌های شبکه را دارند می‌توانند در فرایندهای حاکمیتی شبکه پیشنهاد بدهند و در رای‌گیری‌ها شرکت کنند.

خرید ارز دیجیتال تزوس

خرید ارز تزوس را می‌توان در تمامی صرافی‌های معتبر ارزهای دیجیتال انجام داد. همچنین در بسیاری از صرافی‌ها می‌توانید جفت‌‌های معاملاتی این ارز را با سایر ارزهای دیجیتال یا ارزهای فیات معامله کنید. توجه داشته باشید که قبل از سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال تحلیل‌های لازم خود را انجام دهید و سپس به خرید و فروش تزوس بپردازید.

بررسی بازار نشان می‌دهد که تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران در حال حاضر به خرید و فروش قیمت تزوس علاقه‌مند هستند، ایجاد یک محیط فعال و پویا در بازار ارزهای دیجیتال.

خرید تزوس

قیمت ارز تزوس

قیمت ارز تزوس هم‌اکنون معادل 0.856818 دلار آمریکا با حجم معاملات 17،389،558 دلار است. توجه داشته باشید که این حجم معاملات را طی 24 ساعته گذشته اعلام کرده‌اند. همچنین این ارز دیجیتال طی 24 ساعته گذشته روند صعودی را داشته که باعث رشد 2.55 درصدی آن شده است. به‌علاوه ارز دیجیتال تزوس ارزش بازاری معادل 824,192,958 دلار دارد. عرضه در گردش این ارز نیز معادل 961,923,177 سکه XTZ است.

تحلیل تزوس

ارز دیجیتال تزوس را می‌توانید هم از نظر تکنیکالی و هم از نظر فاندامنتالی تحلیل کنیم. در این قسمت به تحلیل تکنیکال تزوس در تایم روزانه پرداخته‌ایم. از این تحلیل می‌توانید برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت و طولانی‌مدت بهره ببرید.

در تایم فریم روزانه به راحتی می‌توانید تغییر جهت روند را با تثبیت قیمت بالای محدوده 0.921 دلار مشاهده کنید. روند قیمت هم اکنون صعودی است و انتظار می‌رود تا محدوده قیمتی 1.000 دلار تا 1.050 دلار ادامه داشته باشد. در این محدوده مقاومتی برای قیمت وجود دارد که امکان دارد قیمت تزوس از این محدوده ریزشی را تجربه کند.

زمانی که تحلیل تکنیکال نشان می‌دهد که قیمت تزوس در حال شکل‌گیری یک الگوی مثبت است، که ممکن است به افزایش قیمت این ارز منجر شود.

قیمت لحظه‌ ای تزوس

علاوه‌بر این قیمت برای رسیدن به 1.000 دلار باید از محدوده 0.950 عبور کند. در این محدوده همانطور که هم اکنون اصلاح قیمتی را شاهد هستیم، مقاومتی وجود دارد که باید برای ادامه روند صعودی قیمت از آن عبور کند.

ازسویی‌دیگر اگر قیمت نتواند به روند صعودی خود ادامه دهد، محدوده حمایتی 0.730 تا 0.680 را دارد که انتظار می‌رود خریداران در این محدوده از قیمت حمایت کرده و روند را تغییر دهند. اگر این محدوده حمایتی هم نتواند روند قیمت را تغییر دهد، حمایت دیگری در مسیر قیمت وجود دارد.

محدوده قیمتی 0.630 تا 0.620 نیز می‌تواند حمایت خوبی برای قیمت این ارز باشد و از تغییر روند جلوگیری کند. اگر این محدوده نیز نتواند از قیمت حمایت لازم را انجام دهد، روند قیمت در تایم فریم روزانه تغییر کرده و به روند نزولی تبدیل می‌شود.

تحولات اخیر در تحلیل تکنیکال نشان‌دهنده‌ی افزایش قیمت تزوس است، که ممکن است به عنوان یک فرصت جذاب برای خرید باشد.

تحلیل تزوس

ارز دیجیتال تزوس

تزوس و آینده آن

در اولین بررسی باید مکانیسم تورمی این شبکه را مدنظر داشته باشیم. برای مثال باید دید که این مکانیسم می‌تواند از مشاکت‌کنندگان با صدور توکن محافظت کند یا خیر. البته که سیستم حاکمیتی و محافظتی که این سیستم در مقابل فورک‌های بلاک چین دارد، مزایایی را ارائه می‌کند.

همچنین مشارکت‌هایی که این شبکه دارد در آینده آن تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. برای مثال بانک‌های مرکزی اروپا این شبکه را برای راه‌اندازی یورو دیجیتال بررسی کردند و احتمال دارد برای ارز دیجیتال بانک مرکزی از این شبکه استفاده کنند. در نهایت برای خرید تزوس بهتر است خودتان نیز تحلیل‌هایی را برای پیش‌بینی آینده قیمت این ارز انجام دهید.

تحلیل تکنیکال تزوس

تزوس شبکه‌ای منحصربه‌فرد است که شرکت‌های بزرگی از آن استقبال کردند. ایده ساخت این شبکه از تغییر در فرایندهای حاکمیتی ارزهای دیجیتالی همچون بیت‌کوین و اتریوم آغاز شد. هم اکنون این شبکه همه دارندگان توکن بومی خود را در تصمیم‌هایی که می گیرند، دخیل می‌کند.

البته که با این مزیت‌ها هنوز هم رقابت‌های سختی با شبکه‌های همپای خود دارد. در این محتوا سعی کردیم که به این شبکه و ارز دیجیتال آن بپردازیم. امیدواریم برای کسانی که قصد سرمایه‌گذاری دارند، مفید بوده باشد.

صرافی آنلاین سالاریکس ما با امکانات برتر و خدمات سریع، به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی و ایمنی، معاملات ارزهای دیجیتال خود را انجام دهید.

جدید ترین مطالب مجله

خالق بیتکوین

خالق بیتکوین

خالق بیتکوین کیست؟ آیا تا به حال نام ساتوشی ناکاموتو را به عنوان خالق رمزارز بیتکوین شنیده‌اید؟ بیتکوین اول رمزارزی بود که در جهان ساخته شد و در سال 2008 در دسترس عموم قرار گرفت. از آن سال مدت ها می گذرد اما هنوز هم کسی نمی داند که خالق بیت کوین مرد است یا […]

مشاهده
هارد فورک و سافت فورک

هارد فورک و سافت فورک

فورک ارزهای دیجیتال فورک یکی از اصطلاحات مهم در دنیای ارزهای دیجیتال است. در این مقاله به بررسی مفهوم سافت فورک و هارد فورک می پردازیم. فورک در لغت به معنی چنگال است. اما ارتباط چنگال با ارز دیجیتال چیست؟ در قدم اول باید بدانید، تغییر هر گونه اطلاعاتی در بلاکچین غیر ممکن است. بلاکچین […]

مشاهده
هش تراکنش

هش تراکنش

هش تراکنش یا TXID نام هش تراکنش یا TXID را تمامی افرادی که در بازار کریپتو فعال هستند حتما شنیده‌اند. برای افرادی که نقل و انتقال ارزهای دیجیتال را انجام می‌دهند، دانستن اینکه هش تراکنش یا TXID چیست بسیار ضروری است. در این مقاله از صرافی سالاریکس معنی TXID را به ساده ترین شکل برای […]

مشاهده
ایردراپ ارزهای دیجیتال

ایردراپ ارزهای دیجیتال

ایردراپ ارزهای دیجیتال ایردراپ ارزهای دیجیتال به معنی هدیه رمزارز از طرف پدیدآورندگان آن رمزارز است. در این مقاله از صرافی سالاریکس در این مورد و نحوه دریافت ایردراپ توضیح خواهیم داد. همانطور که می‌دانید ارزهای دیجیتال نوعی دارایی دیجیتال هستند. پس طبیعی است که قابل معامله هستند. اما جالب است بدانید که به دست آوردن […]

مشاهده
پشتیبانی آنلاین سوالی دارید؟
پشتیبانی آنلاین

تماس از ساعت ۸:۰۰ تا ۲۰:۰۰

پشتیبانی آنلاین تماس تلفنی