صرافی آنلاین سالاریکس خرید و فروش ارزهای دیجیتال

همین حالا ثبت نام کنید

پاراچین پولکادات

نویسنده: خانم شیدا لک کارشناس محتوا | 1402-08-14 پاراچین پولکادات

پاراچین پولکادات ایده ای خلاقانه

پاراچین پولکادات یکی اهداف کاربردی کمپانی پولکادات است، که مشکلات زیادی از بلاکچین را حل می‌کند. مطالعه این مقاله از صرافی سالاریکس باعث می شود تا تصمیم گیری آگاهانه‌تری برای خرید پولکادات داشته باشید. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بلاکچین یک فناوری نوین است، که در راستای اهدافی مشخص، مانند: ایجاد امنیت برای کاربران، مقیاس پذیری بیشتر و تمرکز زدایی به فعالیت ادامه می‌دهد.

با داشتن اطلاعات مختصری درمورد دنیای ارزهای دیجیتال، احتمالا به این نتیجه رسیده‌اید که یکی از مهم ترین مشکلات بلاکچین، پایین بودن مقیاس پذیری است.

مقایس پذیری به معنی امکان ارتباط بین بلاکچین‌های مختلف است.

برخی از راهکارهایی که در جهت بالا بردن مقیاس پذیری پیشنهاد می‌شود، ویژگی غیر متمرکز بودن بلاکچین را ازبین می‌برد. اما پولکادات با ارائه راهکار پاراچین خود وجود غیرمتمرکز بودن، ویژگی مقیاس پذیری بالا را نیز دارد.

چرا که پاراچین پولکادات درموازات بلاکچین اصلی فعالیت دارد. و امکان انجام تراکنش‌های متعددی را به طور موازی فراهم می‌کند و باعث حفظ تمام ویژگی‌های مورد نیاز کاربران می‌شوند.

 

پاراچین پولکادات چیست؟

پاراچین پولکادات دارای ساختار خاص و بسیار کاربردی است. ساختار پاراچین بسیار منسجم است و توسط اعتبار سنجی زنجیره‌ی بلاکچین قابل تایید است. به این ساختار، زنجیره‌ی موازی گفته می‌شود.

چرا که موازی با زنجیره‌ی بلاکچین هستند. در بسیاری از موارد پاراچین شبیه به بلاکچین عمل می‌کند. پس ضرورتی ندارد که بلاکچین واقعی باشند. پاراچین پولکادات در امنیت شبکه دخیل است و از طریق تکنولوژی خاصی با پاراچین‌های دیگر ارتباط برقرار می‌کند.

پاراچین مخفف عبارت “Parallelizable Chain” است و یک نوع بلاکچین لایه 1 محسوب می‌شود. این بلاکچین لایه یک در شبکه‌ی چند زنجیره ایی مثل کوزاما و پولکادات در کنار سایر بلاکچین‌ها در حال فعالیت است.

پولکادات نام پلتفرمی است که برای انتقال داده‌ها بین بلاکچین های مختلف، مجوز می‌دهد. و در نهایت باعث ایجاد یک اکوسیستم جدید می‌شود. از این اکوسیستم جدید به منظور ساخت دیفای استفاده می‌شود.

منظور از بلاکچین اصلی همان زنجیره رله یا “Relay Chain” است، که در قسمت مرکزی قرار دارد. و پاراچین پولکادات در موازات آن حرکت می‌کند.

زنجیره‌های بلاکچینی موازی قابل سفارش هستند. در واقع شما به عنوان مالک یک پاراچین می‌توانید تصمیم بگیرید که ساختار شبکه چگونه متناسب با برنامه مورد نظر طراحی شود.

چندین بلاکچین لایه ۱ را در کنار هم را در نظر بگیرید، که به شکل موازی در شبکه پولکادات در حال اجرا هستند. این دقیقا همان مجموعه پاراچین پولکادات است. محافظت از آن نیز بر عهده زنجیره Relay مرکزی خواهد بود.

 

قرارداد هوشمند یا پاراچین؟

پاراچین پولکادات تفاوت‌هایی با قرار دادهای هوشمند دارد. قراردادهای هوشمند اتریوم نرم افزارهایی هستند که روی بلاکچین‌هایی مثل اتریوم، اجرا می‌شوند. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که اجرای این قراردادها روی بلاکچین به دلیل وجود رقبا و تراکم زیاد، کاهش سرعت و افزایش هزینه تراکنش‌ها را در شبکه به همراه داشته باشد.

اما پاراچین پولکادات نوعی از بلاکچین مستقل است، که با هدفی خاص فعالیت می‌کند، و طیف وسیعی از کاربردها را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

ویژگی های پاراچین پولکادات

ویژگی های پاراچین پولکادات

 ویژگی های پاراچین پولکادات

مقیاس پذیری

پاراچین پولکادات با استفاده از مدل زنجیره‌های بلوکی خود این امکان را می‌دهد تا مقیاس پذیری خود را در لایه یک بهبود بخشد. پاراچین پولکادات در چنین شرایطی اجازه انجام و پردازش تراکنش‌ها را به شکل موازی از بلاکچین لایه ۱ خواهد داد.

در این صورت میزان توان و مقیاس پذیری نیز تا حد زیادی بهبود خواهد یافت.

 

انعطاف پذیری

از اصلی ترین خصوصیات پاراچین پولکادات، انعطاف پذیری است. بلاکچین‌ها به طور کلی انواع مختلفی دارند. اما امروزه با توجه به آپدیت شدن لحظه‌ایی اینترنت، عموم مردم از امکاناتی استفاده می‌کنند که انعطاف پذیری و دسترسی ساده تری داشته باشد.

نکته مهمی که وجود دارد، موضوع برقراری ارتباط بین این بلاکچین‌ها و اشتراک گذاری اطلاعات موجود است.

این امر به کمک انعطاف پذیری پاراچین پولکادات امکان‌پذیر است. پاراچین پولکادات این قابلیت را دارد تا به عنوان شبکه‌های خصوصی یا عمومی، بستری برای ایجاد برنامه‌ها و پروژه‌های کاربردی و… ایجاد شود.

 

قابلیت همکاری

پاراچین به جوامع بلاکچین این امکان را می‌دهد که بر بلاکچین لایه ۱ کنترل و حاکمیت کامل داشته باشند و از امکان تجارت آزاد با پاراچین و شبکه‌های خارجی نیز بهره‌مند شوند.

قابلیت همکاری بین زنجیره‌ای پولکادات نه تنها امکان تبادل رمزارزها، بلکه امکان تبادل هر نوع داده‌ای از جمله فراخوانی قراردادهای هوشمند، اعتبارسنجی‌ها و اطلاعات خارج از زنجیره، از طریق اوراکل‌ها، را امکان پذیر می‌کند. این ماهیت فرصت‌های جدیدی را برای برنامه‌های کاربردی برای همکاری و ایجاد سرویس‌های جدید ایجاد می‌کند.

 

حاکمیت

پولکادات در انتخاب مدل حاکمیتی که مناسب خود می‌داند آزاد است و می‌توانند به تعدادی ماژول از پیش ساخته شده برای پیاده سازی سیستم‌های مختلف حاکمیتی دسترسی پیدا کند.

توانایی دستیابی به مکانیزم‌های پیچیده حاکمیت درون زنجیره‌ای به تیم‌ها اجازه می‌دهد تا احتمال اتفاق افتادن فورک در زنجیره خود را که می‌تواند جامعه خود را به دو قسمت تقسیم کند، به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

هر پروژه می‌تواند مدل مدیریتی خود را پیاده‌سازی کند و براساس نوع صنعت، حوزه و جامعه هدف خود مدل مدیریتی شبکه را تعیین کند.

برای مطالعه بیشتر و اطلاع از پاراچین‌ها می توانید به سایت parachains.info مراجعه کنید.

ارزهای دیجیتال نامی آشنا در دنیای امروز هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رمز ارز ها در دسترس تر از همیشه

خرید و فروش اتریوم و بیش از 100 رمز ارز دیگر در صرافی سالاریکس

آخرین مطالب

اپلیکیشن صرافی سالاریکس

بازار همراه شماست

دسته بندی ها

پشتیبانی آنلاین سوالی دارید؟
پشتیبانی آنلاین

تماس از ساعت ۸:۰۰ تا ۲۰:۰۰

پشتیبانی آنلاین تماس تلفنی